
Tuner ABT lanceert een heuse speedboot met 600 pk
De boot zal in gelimiteerde oplage op de markt verschijnen, met een torenhoge vraagprijs
ABT is vooral bekend als toonaangevende autotuner. Maar ze verleggen hun grenzen nu ook buiten de weg. Zij hebben hun handen gebrand aan een speedboot die maar liefst 600 pk levert: de Marian M800 Spyder.
ABT legt zich nu ook toe op projecten buiten de weg
ABT is niet het enige merk dat zich tegenwoordig roert in de wereld van de scheepvaart. Ook hun Duitse neven van Porsche brandden hun handen al aan speedbootproject. Maar goed, de ABT-speedboot, de Marian M800 Spyder, heeft 613 pk en een topsnelheid van 85 kilometer per uur. Die van Porsche beschikt over 681 pk, maar heeft wel dezelfde topsnelheid.
Wel is er het belangrijke verschil dat de actieradius van de ABT-boot aanzienlijk hoger is, te weten 80 kilometer, zolang de volledige 600 pk maar niet gebruikt wordt. Dat is bijna het dubbele van de actieradius van de Porsche-speedboot. De ABT heeft een 121,5-kWh accu aan boord die niet kan snelladen. De Porsche kan dit wel, omdat zijn 100-kWh accupakket hetzelfde is als die in de Porsche Macan.
Optisch aspect van de ABT-speedboot
Zoals we van ABT gewend zijn, hebben ze zich vooral bemoeid met de prestaties en het interieur. De tuner richt zich vooral op het optische aspect van de boot en dan voornamelijk het interieur. Het stuur is welbekend van de ABT-modellen op de weg, op het feit na dat er een derde spaak mist. Ook is er een 12-inch multimediascherm aanwezig.
Van de ABT Marian M800 worden er slcehts twintig geproduceerd, wat vijf minder is dan de exclusieve boot van Porsche. De speedboot van ABT kost waarschijnlijk een goede € 450.000.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.