
Discountketen Action ziet haar omzet in eerste kwartaal van 2024 groeien naar € 3 miljard
Onder meer het openen van tal van nieuwe filialen heeft hierbij een grote rol gespeeld
Het zijn gouden tijden voor winkelketen Action. De alom geroemde discountketen zag haar omzet in het eerste kwartaal van 2024 uitkomen op € 3 miljard. Dat is ruim 21% meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Die significante stijging heeft vooral te maken met het feit dat Action vorig jaar 42 nieuwe filialen opende.
Action ziet omzet eerste kwartaal van 2024 uitkomen op € 3 miljard
Action is nog steeds mateloos populair. De discountketen is van alle markten thuis en heeft consumenten uit alle lagen van de samenleving. Over heel 2023 wist Action al een recordomzet van € 11 miljard te bewerkstelligen. Dat kwam voor het grootste deel doordat het bedrijf 42 nieuwe filialen opende. Zonder dit effect groeide de omzet in Nederland en andere landen met 9,8%, maakte het concern bekend. Bijzonder genoeg nam de initiële omzet juist af, maar dat werd ruim gecompenseerd door het totale aantal verkopen, dat met een derde toenam. Over het winstpercentage is nog niets bekend.
Action groeit lekker door, al 2600 winkels en de omzet stijgt 21 procent in het eerste kwartaalhttps://t.co/3NhcxJbXmj pic.twitter.com/fSzy3BXyhB
— RTL Z (@RTLZ) May 9, 2024
Naast het openen van meer filialen, heeft ook de prijsverlaging een grote rol gespeeld in de omzet van Action. Zoals allicht bekend, importeert Action hoofdzakelijk goedkope spullen uit China. De koopjesketen verlaagde de prijzen naar eigen zeggen van meer dan 1.000 producten in de eerste drie maanden van dit jaar, nog eens bovenop de prijsverlagingen van 2.500 producten die vorig jaar zijn doorgevoerd. Dat was klaarblijkelijk zo aanlokkelijk voor mensen, dat Action een derde meer verkocht ten opzichte van dezelfde periode in 2023.
Meerdere winkels door heel Europa
Action opende daarnaast ook nog veel filialen in het buitenland. In Duitsland opende het zijn vijfhonderdste winkel, in Polen zijn driehonderdste en in Oostenrijk zijn honderdste. Begin dit jaar kwam de teller in Frankrijk op achthonderd te staan. In februari opent Action zijn eerste winkel in Portugal, het twaalfde land waar de discounter actief wordt. Meer winkels daar staan ook al op de planning. Wereldwijd zijn er 2.608 Action-filialen.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.