
Staatsloterij-winnaar is te laat met ophalen van prijs: € 100.000 weg
Iemand kocht in november 2023 een lot voor de trekking, waarbij diegene een jaar de tijd had om de prijs te verzilveren
Het komt geregeld voor dat winnaars van de Staatsloterij hun prijs niet innen, wat soms verbazing wekt. Dit gebeurt niet alleen bij de Staatsloterij, maar ook bij andere loterijen. Zo heeft de Staatsloterij onlangs nog een situatie meegemaakt waarin een winnaar, zelfs een jaar na de trekking, niet op kwam dagen om de prijs op te halen. Wanneer prijzengeld niet wordt geclaimd, keert de Staatsloterij het bedrag vaak uit aan goede doelen of investeert het terug in de Nederlandse samenleving.
Staatsloterij-winnaar is te laat met ophalen van € 100.000
In een recent geval kocht iemand in november 2023 een lot voor de trekking, met als potentiële winst een bedrag van € 100.000. Echter, ondanks de winnende combinatie, heeft de koper zich nooit gemeld als winnaar. Volgens de regels van de Staatsloterij had deze persoon tot en met 10 november 2024 de tijd om de prijs te claimen, precies een jaar na de betreffende trekking. Omdat de winnaar zich niet kenbaar heeft gemaakt, vervalt het prijzengeld. Het lot werd gekocht bij het Shell-tankstation in De Rijp.
Staatsloterijwinnaar laat 100.000 euro liggen: dit gebeurt er nu met de prijs https://t.co/XcrqXaR2lp
— Hart van Nederland (@HartvNL) November 13, 2024
Het niet innen van grote prijzen is niet uitzonderlijk, hoewel het om aanzienlijke bedragen gaat. Wanneer een prijs niet wordt geclaimd, zoals in dit geval de € 100.000, wordt het bedrag door de Staatsloterij verdeeld over verschillende goede doelen en maatschappelijke initiatieven. Een woordvoerder van de Nederlandse Loterij licht toe dat de opbrengst van niet-opgehaalde prijzen wordt gebruikt voor diverse maatschappelijke doelen, met specifieke aandacht voor gezondheid, beweging en welzijn. Dit betekent dat het prijzengeld alsnog een positieve impact heeft, zij het op een andere manier dan oorspronkelijk bedoeld.
Naast goede doelen ontvangen ook organisaties als NOC*NSF en het Ministerie van Financiën een deel van de niet-uitgekeerde prijzengelden. Het NOC*NSF gebruikt deze middelen ter bevordering van sport en beweging in Nederland, terwijl het ministerie het overgebleven prijzengeld terug in de samenleving investeert.
Jena Brak
Jéna begon haar journalistieke carrière als redactrice bij Pure Luxe. Met een achtergrond in de mediaproductie, heeft Jéna het neerzetten van een inhoudelijk, krachtig en amuserend artikel of format flink in de vingers. Ze houdt zich voor Pure Luxe graag bezig met de duurste juwelen, nieuwste bedrijven en wat bekendheden doen met miljoenen op de bankrekening. In haar vrije tijd is zij een echte workaholic en vaak te vinden in de sportschool.