
Feadship-superjacht Atalanta J voor € 750.000 geëtaleerd
Dit keer hoeft u geen miljoenen op de bank te hebben om een sloepje van Nederlandse makelij te bemachtigen
Voor wie droomt van een eigen superjacht maar niet direct miljoenen wil investeren, is er momenteel een bijzondere kans: het klassieke motorjacht Atalanta J ligt te koop in Monaco voor een vraagprijs van € 750.000. Dit 25 meter lange schip, gebouwd in 1958, was destijds het grootste motorjacht dat in Nederland werd opgeleverd. Bovendien is het het laatste grote houten jacht dat van de werf in Aalsmeer rolde.
Superjacht Atalanta J kost ‘slechts’ € 750.000
In vergelijking met moderne superjachten – die tegenwoordig al snel meer dan € 1 miljoen per strekkende meter kosten – is de Atalanta J van scheepsbouwer Feadship opmerkelijk betaalbaar. Dat prijsverschil is deels te verklaren door de staat van het schip: de laatste grote refit vond plaats in 2014 en sindsdien is er geen grondige renovatie meer uitgevoerd. Het originele teakhouten dek is nog intact en zou volgens de makelaar in goede conditie verkeren, maar verdere aandacht is wenselijk.
Het ontwerp van de Atalanta J is van H.W. de Voogt, een naam die nog altijd klinkt in de wereld van luxe jachtbouw. Daarnaast had ook Ernst Vossnack – werkzaam bij het ontwerpteam van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd – een belangrijke invloed op het eindresultaat. Het schip werd oorspronkelijk gebouwd voor de toenmalige directeur van Lloyd en kreeg de naam Sirocco, verwijzend naar de warme woestijnwind uit het zuiden. Later werd de naam veranderd in Atalanta J.
Ruimte voor acht gasten
Met een breedte van 5,14 meter en een dubbele schroef is het schip volledig ingericht voor comfortabel verblijf op zee. Er is ruimte voor acht gasten, verdeeld over vier hutten, en daarnaast is er plek voor twee bemanningsleden. Opmerkelijk is dat het schip al vier keer de Atlantische Oceaan heeft overgestoken, een bewijs van de degelijkheid van de constructie en het vaarcomfort. De machinekamer is uitgerust met een Iveco SM2100 dieselmotor van 200 pk, geplaatst in 1992. Hoewel deze krachtbron niet meer van de nieuwste generatie is, functioneert hij nog altijd goed voor een schip van deze klasse. Het jacht vaart onder Britse vlag en wordt momenteel aangeboden via scheepsmakelaar Edmiston in Monaco.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.