
Rijke Nederlander betaalt ruim € 1,4 miljoen voor Oost-Europese supercar
De auto werd ter plekke voor het eerst getoond aan de koper, die de Bohema volledig naar eigen smaak heeft samengesteld
Tijdens het jaarlijkse Goodwood Festival of Speed in Engeland, waar traditioneel de nieuwste en meest exclusieve auto’s worden gepresenteerd, werd een bijzondere hypercar onthuld voor een Nederlandse eigenaar. Het gaat om de Praga Bohema, een model dat niet alleen opvalt door zijn extreme prestaties, maar ook door zijn zeldzaamheid. De auto werd ter plekke voor het eerst getoond aan de koper, die de Bohema volledig naar eigen smaak heeft samengesteld.
Nederlander legt € 1,4 miljoen neer voor Tsjechische supercar Praga Bohema
De Praga Bohema is afkomstig van het Tsjechische merk Praga, dat tot de jaren veertig bekendstond om zijn personenauto’s. Na decennialange afwezigheid maakte het merk in 2011 een comeback, aanvankelijk in de autosport. Vanuit die ervaring ontwikkelde het bedrijf in 2023 een volledig straatlegale hypercar: de Bohema. Hoewel het design doet denken aan een auto met een V12-motor, ligt er onder de motorkap een sterk aangepaste 3,8-liter V6. Deze motor is gebaseerd op het blok uit de Nissan GT-R, maar is door Praga voorzien van een dry-sump-systeem en twee nieuwe turbo’s. Het resultaat: een vermogen van 710 pk en een koppel van 725 Nm.
Wat deze cijfers extra indrukwekkend maakt, is het extreem lage gewicht van de auto: slechts 982 kilogram. Hierdoor sprint de Bohema in slechts 2,3 seconden van 0 naar 100 km/u. De topsnelheid ligt op 305 km/u. Dankzij geavanceerde aerodynamica genereert de auto bij 250 km/u maar liefst 900 kilogram aan neerwaartse druk – vrijwel gelijk aan zijn eigen gewicht.
Lees ook: Nederlandse ondernemer zet ‘een dezer dagen’ duurste auto van ons land op kenteken
Tweede Nederlandse exemplaar
De Bohema die op Goodwood werd gepresenteerd, is uitgevoerd in diepgroen met bladgouden accenten. Het interieur is voorzien van bruin alcantara en beige leder. De Nederlandse eigenaar, bekend op Instagram als @thimothy_timboo, rijdt momenteel ook een Ferrari SF90 – een andere hypercar met ruim 1.000 pk. De Bohema van die eerder genoemde is niet de eerste in Nederlandse handen. Eerder nam een duo al een exemplaar in ontvangst. Beide auto’s zijn nog niet op Nederlands kenteken geregistreerd, waardoor het officiële prijskaartje onbekend blijft. Wel is duidelijk dat de Bohema zonder belastingen ruim € 1,4 miljoen kost.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.