Deze schitterende woning, gelegen te midden van de wijngaarden van Döbling, is niet alleen een lust voor het oog, maar kent evenzo een zeer rijke geschiedenis. In deze specifieke villa componeerde de legendarische Johan Strauss namelijk zijn allereerste wals. Zeer indrukwekkend, wat evengoed geldt voor de vraagprijs. Het pand is recentelijk namelijk op de vastgoedmarkt verschenen en bevindt zich onmiskenbaar in de hoogste prijsklasse. De toekomstige bewoner dient namelijk meer dan $ 10 miljoen uit de portemonnee te trekken om van dit tastbare stukje muziekgeschiedenis te kunnen genieten.

Voormalige villa van Johan Strauss staat geëtaleerd

Wonen in de heuvels van Wenen klinkt sowieso al erg aantrekkelijk, laat staan als het kan in een super-de-luxe villa. Onroerende goederen in dit deel van Oostenrijk zijn daarom beslist niet goedkoop en verschijnen slechts mondjesmaat op de vastgoedmarkt. Dat dit high-end object de markt heeft betreden, kunnen we dus als uniek bestempelen. Het betreft immers niet zomaar een woning; het gaat om de villa waarin de welbekende componist Johan Strauss zijn eerste wals schreef. We hebben het dan over 1831, maar dit moment, wat een van de meest legendarische uit de gehele muziekgeschiedenis is, wordt nog altijd gekoesterd door het oorspronkelijke bijgebouw. Desondanks gaat het absoluut niet om een stoffig en vervallen krot, maar een zeer stijlvolle woonplek. Het huidige hoofdgebouw kent immers een iets jongere leeftijd, aangezien het in 1994 uit de grond werd gestampt. Dit pand biedt modern comfort in een omgeving die rijk is aan erfgoed. Verdeeld over meerdere niveaus beschikt deze woning over een totaal woonoppervlak van maar liefst 3.300 m², wat uitermate ruim is. “Bovendien is er een vrij uitzicht over Wenen gerealiseerd”, zo meldt het bedrijf dat het pand te koop heeft staan, Knight Frank genaamd. “Het is een soulvol toevluchtsoord, omgeven door de natuur, maar toch dicht bij de stad.”

De voormalige villa van Johan Strauss
Bron: Knight Frank

Luxueuze binnenzijde en een royaal buitenzwembad

Het is geen wonder dat Johan Strauss overliep van de inspiratie toen hij in deze Oostenrijkse villa verbleef. Alleen al de klassieke inrichting zal al uw zintuigen doen prikkelen en wegdromen naar een tijd waarin een aantal van de meest iconische muziekstukken hun oorsprong kenden. Alleen de entree is al schitterend, wat voornamelijk te danken is aan het verhoogde plafond, de kamerhoge ramen en stijlvolle zitgelegenheden. Direct aan de rechterzijde is de eetkamer terug te vinden die naadloos overloopt in een woonkeuken. Aan de andere zijde van de ontvangsthal zijn meerdere extra zitvertrekken ingericht, terwijl een robuuste houten trap toegang biedt tot de luxueuze kamers op de eerste verdieping. Hier treffen we onder meer een viertal ruime slaapkamers aan, waarvan de masterbedroom uiteraard het allermooiste is. Dit slaapvertrek beschikt immers over een en suite badkamer en een eigen terras met uitzicht op de boomgaard. Een boomgaard is overigens niet het enige waarover de gigantische tuin, die volledig rondom het pand loopt, beschikt. Zo is het royale stuk grond voorzien van uitgestrekte grasvelden, meerdere zonovergoten terrassen en zelfs een buitenzwembad.

De voormalige villa van Johan Strauss
Bron: Knight Frank

“Deze historische residentie ligt in het 19e district van Wenen, wat algemeen beschouwd wordt als een van de meest gewilde woonwijken van de stad”, aldus Knight Frank. “Het gebied is de thuisbasis van elegante villa’s en verschillende prestigieuze internationale scholen.” Hoe dan ook is de villa waarin Johan Strauss ooit woonde an sich al een museum en zou daarom beslist niet misstaan in uw vastgoedportefeuille. Het zal echter niet heel gemakkelijk zijn om het landgoed daadwerkelijk op de kop te tikken, want de vraagprijs liegt er beslist niet om. Maar we zouden moeten denken aan om en nabij de $ 11 miljoen. Vermoedelijk was het pand ten tijde dat de Oostenrijkse componist er zijn eerste wals componeerde slechts een fractie van dat astronomische geldbedrag waard.

Dit perceel in Oostenrijk is werkelijk gigantisch, maar kan qua grootte bij lange na niet tippen aan het landgoed van Mukesh Ambani, de rijkste man van Azië.