
Nieuw concept van Lamborghini zou wellicht de eerste elektrische Lamborghini ooit kunnen zijn
Of het een elektrisch of brandstof aangedreven model wordt, blijft voorlopig onduidelijk
Lamborghini introduceert, net als veel andere merken in het exclusieve topsegment, slechts zelden een volledig nieuw model. Het modellengamma is van nature beperkt, maar door de iconische status van het merk is er ook geen noodzaak om regelmatig met vernieuwingen of zelfs conceptschetsen te komen. Juist daarom is het een bijzonder moment wanneer Lamborghini wél tekenen vertoont van een nieuw model in ontwikkeling, ook als deze elektrisch wordt.
Nieuw concept van Lamborghini kan de eerste elektrische Lamborghini ooit zijn
Met de onthulling van de ‘Manifesto’ weet Lamborghini de aandacht van autoliefhebbers opnieuw te trekken. Hoewel het model nog in de conceptfase verkeert, biedt het een duidelijk inkijkje in de toekomstvisie van de Italiaanse sportwagenfabrikant. De grote vraag is nu: welke designelementen uit dit concept zullen daadwerkelijk hun weg vinden naar een productiemodel? En introduceert Lamborghini met de Manifesto misschien vormen of details die we niet eerder bij het merk hebben gezien?
Centro Stile betekent letterlijk ‘designstudio’. Lamborghini richtte deze afdeling in 2004 op; deze afdeling is verantwoordelijk voor alle visuele aspecten van het merk. Het is dan ook niet verrassend dat Mitja Borkert, de huidige directeur van de designstudio, het concept mocht onthullen op zijn persoonlijke Instagramprofiel.
De Duitser, die in het verleden actief was als ontwerper bij Porsche, deelde daarbij de boodschap: “We give adrenaline a shape.” Borkert voegde daaraan toe: “Proudly supporting with a visionary sculpture ‘Lamborghini Manifesto’, showcasing the potential future of our unique design DNA.”
Lees ook: Ferrari onthult eerste volledig elektrische model: Elettrica moet emotie en innovatie combineren
Onduidelijk wat voor Lamborghini het zal worden
Verder geeft de directeur niet aan wat het concept precies symboliseert. Wie echter een blik werpt op de afbeeldingen, zal opmerken dat het ontwerp veel wegheeft van een conventioneel brandstof gestookt model. Dat komt mede door de twaalf ventilatieopeningen die de motorkap telt. Ook lijkt het, gezien de proporties, om een tweezitter te gaan.
Wat direct opvalt, zijn de Y-vormige koplampen aan de voorzijde, een kenmerk dat ook bij de Revuelto aanwezig is. Samen met het lijnenspel en de scherpe vouwen aan de zijkanten van het concept, ontstaat een ontwerp dat onmiskenbaar Lamborghini is. Of en wanneer dit concept daadwerkelijk een productieversie krijgt, is nog onbekend. Ook over een eventuele prijs is niets medegedeeld. Vermoedelijk gaat het hier om een eerste ontwerpschets, maar dat doet niet af aan de fascinatie die het concept weet op te wekken. Lees ook: Lamborghini komt met limited edition kinderwagen van $ 5.000
Allart Hendrikx
Allart Hendrikx begon zijn carrière in 2025 bij Pure Luxe als online redacteur. Hier schrijft hij over schitterende jachten, verfijnde horloges, exclusieve vakantieoorden en wellicht zijn grootste passie: auto’s. Of ze nu geruisloos voorbij glijden of met een brullende V8 de weg domineren, het karaktervolle design blijft hem fascineren. Met zijn verhalen brengt hij de wereld van luxe een stukje dichterbij, zodat iedereen kan genieten van de verfijningen van het leven.