In het centrum van Sneek staat een monumentale stadsvilla uit 1903 te koop, gelegen aan de karakteristieke Stationsstraat. De villa in Sneek, volgens De Telegraaf eigendom van Lucienne van der Meulen en de 52-jarige piloot Dirk-Jan Martens, combineert historische allure met moderne voorzieningen en duurzaamheid.
52-jarige piloot vraagt € 1,1 miljoen voor stadswoning met zwembad in Sneek
De villa kenmerkt zich door authentieke details zoals ornamentenplafonds, een royale gang en een marmeren vloer. Hoewel de klassieke uitstraling behouden bleef, onderging de woning een grondige renovatie. Tijdens deze verbouwing werd de oorspronkelijke indeling aangepast door meerdere wanden te verwijderen, zodat er een ruimere en functionelere leefruimte ontstond.
Piloot Dirk-Jan (52) zet zijn bijzondere huis te koop: villa in hartje Sneek mét buitenzwembad voor 1,1 miljoen eurohttps://t.co/5k4nRTJehb
— De Telegraaf (@telegraaf) September 30, 2025
De woning beschikt over veel woonruimte, verdeeld over meerdere verdiepingen, en biedt voldoende plaats voor een gezin. In 2022 is nog een moderne keuken toegevoegd, waarmee de woning geheel aansluit bij hedendaagse woonwensen.

Een bijzonder element is de diepe achtertuin op het zuiden. Ooit onderdeel van een groter perceel, werd het achterste stuk verkocht om ruimte te maken voor een zwembad. Dit zwembad is voorzien van een zonneboiler, waardoor het water op een duurzame manier op temperatuur wordt gehouden. Samen met de vloerverwarming, isolatie en energielabel A, vormt dit een zeldzame combinatie van monumentale charme en energiezuinig comfort.

Locatie in hartje Sneek
De ligging van de villa is een belangrijk pluspunt. De Stationsstraat staat bekend om haar statige panden en grote kastanjebomen en ligt op loopafstand van winkels, horeca en het Havengebied. Daarmee combineert de woning een rustige en groene omgeving met de voordelen van het stadsleven.
Naast de aanleg van het zwembad werd ook de tuin opnieuw ingericht. De voormalige vijver maakte plaats voor een praktische en onderhoudsvriendelijke indeling. Dankzij de verduurzamingsmaatregelen en de moderne voorzieningen kan de woning zich meten met nieuwbouw, terwijl de monumentale sfeer behouden bleef.

