De Zoute Grand Prix in Knokke-Heist kende dit jaar een recordeditie. Voor het eerst werden er tijdens het prestigieuze auto-evenement twee veilingen georganiseerd, wat resulteerde in een gezamenlijke opbrengst van ruim € 41 miljoen. Daarmee beleefde het evenement, dat jaarlijks autoliefhebbers uit binnen- en buitenland aantrekt, een historisch hoogtepunt.

Veilingen bij Zoute Grand Prix in Knokke leveren ruim € 41 miljoen op

De keuze om twee gerenommeerde veilinghuizen toe te laten, bleek een schot in de roos. Het Amerikaanse Broad Arrow Auctions, dit jaar voor het eerst aanwezig, haalde met een opbrengst van € 25,9 miljoen het hoogste bedrag binnen. Bonhams, een vaste waarde tijdens de Zoute Grand Prix, sloot het weekend af met meer dan € 15 miljoen aan verkochte voertuigen.

Hoewel het veilinghuis vooraf mikte op € 20 miljoen, bleef de teller iets achter op dat streefbedrag. Twee topstukken vonden geen koper wegens te lage biedingen, maar de organisatie benadrukt dat naverkopen de totale opbrengst nog kunnen doen stijgen.

Zoals elk jaar trokken vooral klassieke en exclusieve sportwagens de aandacht. Bij Bonhams was de blikvanger een Ferrari F40 uit 1991, die onder de hamer ging voor € 2.645.000. Broad Arrow kon uitpakken met een Ferrari 275 GTB/4 Verde Pino, die een verkoopprijs bereikte van € 3.015.625. Beide veilingen kenden een hoog verkooppercentage en wisten verzamelaars van over de hele wereld naar Knokke te lokken.

Lees ook: Zeldzame veiling in Knokke-Heist: Maserati MC12 en Ferrari LaFerrari moeten miljoenen opleveren

Recordeditie vol vernieuwing

Volgens de organisatie was de toevoeging van een tweede veilinghuis een van de belangrijkste innovaties van deze editie. De impact daarvan was niet alleen financieel voelbaar, maar ook in de internationale uitstraling van het evenement. “Meer dan 41 miljoen euro aan verkochte auto’s is een fantastisch resultaat”, aldus de organisatie.

▼ scroll verder ▼

Marc Coucke, eigenaar van de Zoute Grand Prix, reageerde trots op het succes van de vijfdaagse. “Dit jaar was een geweldige editie, vol vernieuwingen die duidelijk in de smaak vielen. Het was genieten om zoveel bezoekers te zien stralen – van de gratis spektakels tot de exclusieve momenten”, zegt Coucke tegenover HLN.

Ook de Kids Car Rally werd door bezoekers en organisatie uitgeroepen tot één van de hoogtepunten van de week. De Zoute Grand Prix Car Week 2026 vindt plaats van woensdag 7 tot en met zondag 11 oktober. Lees ook: Autocollectie van voormalig Cartier-CEO gaat onder de hamer in miljonairsdorp Knokke-Heist