Modeontwerper Viktor Horsting, bekend als de helft van het wereldberoemde duo Viktor & Rolf, heeft aan het einde van 2025 een opvallende vastgoedaankoop gedaan. In één van de duurste straten van Amsterdam-Zuid heeft hij een royaal stadspand verworven voor een bedrag van € 5.250.000. Het gaat om een uitzonderlijk groot woonhuis met een rijke geschiedenis en een oppervlak dat zelden voorkomt binnen de Amsterdamse ring.

Modeontwerper Viktor Horsting legt € 5.250.000 neer voor royaal pand in Amsterdam-Zuid

Het pand is gelegen aan de Diepenbrockstraat, een lommerrijke en zeer gewilde straat in Amsterdam-Zuid. Met een totale woonoppervlakte van circa 380 m² behoort het huis tot de absolute top van het Amsterdamse woningaanbod. Oorspronkelijk stond het pand op de planning om via een executieveiling te worden verkocht, maar Horsting was andere geïnteresseerden voor met een tijdig uitgebracht bod. Daarmee wist hij de veiling te voorkomen en het huis rechtstreeks aan te kopen, zo weet zakenblad Quote te melden.

Het pand van Viktor Horsting in Amsterdam-Zuid
Bron: Funda

Uit gegevens van het Kadaster blijkt dat Horsting de woning aanzienlijk onder de eerdere vraagprijs heeft verworven. De vorige eigenaar, de Amerikaanse investeerder Matthew Fairfield, had het huis anderhalf jaar geleden nog te koop gezet voor circa € 7 miljoen. Fairfield raakte echter in financiële problemen nadat hij zijn verplichtingen aan financier Duma Investment niet kon nakomen. Deze investeringsmaatschappij is gelieerd aan ondernemers Gerrit en Peter Barnhoorn, waarna werd besloten tot een executietraject.

Lees ook: Multimiljonair en Suitsupply-oprichter Fokke de Jong vraagt liefst € 8,6 miljoen voor Rijksmonument in Oud-Zuid

Souterrain met aanvullende slaapkamers. fitnessruimte en privébioscoop

Afijn, voor Viktor Horsting betekent deze aankoop een forse uitbreiding van zijn vastgoedbezit. De ontwerper, die samen met Rolf Snoeren sinds 1993 internationaal furore maakt in de haute couture, lijkt niet alleen een scherp oog te hebben voor mode, maar ook voor bijzondere vastgoedkansen.

Het pand van Viktor Horsting in Amsterdam-Zuid
Bron: Funda

De indeling van de woning is indrukwekkend. Op de begane grond is onder meer een royale entree, keuken, woonkamer, kantoorruimte en een slaapkamer met eigen badkamer te vinden. De eerste verdieping telt meerdere slaapkamers en badkamers, terwijl de vliering extra multifunctionele ruimte biedt. In het souterrain bevinden zich aanvullende slaapkamers, een fitnessruimte en zelfs een privébioscoop. Zowel aan de voor- als achterzijde beschikt het huis over een tuin, waarbij de achtertuin is voorzien van een verhoogd terras dat grenst aan de woonkamer. Lees ook: Oprichter van modemerk Mexx en multimiljonair Rattan Chadha (76) vraagt maar liefst € 9,25 miljoen voor Amsterdamse benedenwoning

▼ scroll verder ▼