Zeer opvallende McLaren Senna GTR LM, geïnspireerd op one-off F1, is te koop verschenen
Hoewel de prijs op aanvraag is, kunnen we er gerust op rekenen dat deze supercar voor een megabedrag van de hand zal worden gedaan
Slechts zelden verschijnt er een McLaren Senna GTR LM in de verkoop. Het is daarom een absolute buitenkans dat er recentelijk een exemplaar in de etalage is gezet bij het welbekende Romans International. Aldaar trekt de zeldzame bolide behoorlijk de aandacht, wat vooral te danken is aan het sportieve exterieur en het indrukwekkende interieur. Hoewel de prijs op aanvraag is, kunnen we er dus gerust op rekenen dat deze supercar voor een megabedrag van de hand zal worden gedaan. Jan met de pet kan in ieder geval wel fluiten naar dit rijdende museumstuk.
McLaren Senna GTR LM staat te koop
Eén van de meest exclusieve McLarens ooit geproduceerd staat nu te koop: de McLaren Senna GTR LM. Dit is een op maat gemaakte supercar, geïnspireerd op de iconische F1-auto die in 1995 deelnam aan Le Mans. De auto draagt een unieke “Harrods”-kleurstelling, precies zoals het originele racemodel Dat ziet er niet alleen erg mooi uit, maar is ook uitermate zeldzaam. Van de McLaren Senna GTR LM zijn in totaal namelijk slechts vijf exemplaren geproduceerd, elk oorspronkelijk verkocht voor ongeveer $ 1,8 miljoen. Dit maakt het één van de meest gewilde verzamelauto’s ter wereld. Vrijwel iedere serieuze verzamelaar is simpelweg op zoek naar dit specifieke model.
Lees ook: Gedurfd: man rijdt met McLaren Senna door overstroomde straten op Malta
Lichtmetalen velgen en een prominente spoiler
Het exterieur van de McLaren Senna GTR LM maakt direct duidelijk dat het niet om een alledaagse sportauto gaat. Dat is niet alleen te danken aan het unieke kleurenschema, maar ook aan de talloze aerodynamische details. Neem bijvoorbeeld de lichtmetalen velgen, prominente spoiler en riante luchtinlaten. Alles aan deze auto is gemaakt om zo snel mogelijk over het circuit te gaan.
Dat is overigens ook aan de binnenzijde van de McLaren Senna GTR LM te zien. Aldaar is namelijk rekening gehouden met een tweetal zeer sportieve stoelen en een heus F1-stuur. Het dashboard en de middenconsole zijn nogal minimalistisch uitgevoerd, puur om gewicht te besparen. Zo is de cabine voor een groot gedeelte vervaardigd uit carbon. Het ziet er allemaal erg professioneel en uniek uit.

“Een op maat gemaakte, verbeterde aandrijflijn”
Natuurlijk maken vooral de prestaties deze McLaren Senna GTR LM zo indrukwekkend. Onder de kleurrijke motorkap ligt immers een ijzersterke 4,0-liter V8-motor. Deze beschikt bovendien over een DRS-systeem, wat onder Formule 1-liefhebbers ongetwijfeld als muziek in de oren zal klinken. “Deze McLaren Senna GTR LM profiteert van een op maat gemaakte, verbeterde aandrijflijn, die 20 pk extra levert ten opzichte van de standaard Senna GTR”, zo meldt Romans International. “Het resultaat is een scherpere, urgentere motor die een belangrijke factor was voor oorspronkelijke kopers.” Het zal al met al geen verrassing zijn als deze zeldzame wagen voor een astronomisch geldbedrag over de toonbank zal gaan.

Nog een spectaculaire sportauto zien? Lees ook: McLaren F1 met chassisnummer 009 onder de hamer, het enige nieuw geleverde model in Australië
Laukie Klijn
Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ‘s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.