Gekte rond nieuwe AP x Swatch-horloges houdt aan: worden nu voor véél hoger bedrag op Marktplaats aangeboden
Volgens Marktplaats is er sprake van “uitzonderlijke activiteit” rond de samenwerking tussen Swatch en Audemars Piguet
De enorme hype rond de nieuwe Royal Pop-horloges van Swatch en Audemars Piguet lijkt voorlopig nog lang niet voorbij. Nadat afgelopen weekend al chaos ontstond bij verschillende Swatch-winkels in Nederland en daarbuiten, duiken de felbegeerde modellen inmiddels massaal op op platforms als Marktplaats en Vinted, vaak voor bedragen die vele malen hoger liggen dan de oorspronkelijke winkelprijs.
Door Audemars Piguet en Swatch ontwikkelde zakhorloges worden nu voor een veel hoger bedrag dan de aankoopprijs te koop aangeboden op Marktplaats
De Royal Pop-collectie bestaat uit kleurrijke, betaalbare varianten van de iconische horloges van Audemars Piguet. Waar originele modellen van het Zwitserse luxemerk doorgaans tussen de € 50.000 en € 100.000 – en vaak nog meer – kosten, lagen de Swatch-uitgaven voor ongeveer € 350 tot € 400 in de winkels. Juist die combinatie van exclusiviteit en relatief lage prijs zorgde voor een ware stormloop.

In Nederland zouden de horloges aanvankelijk worden verkocht in Swatch-winkels in Amsterdam, Utrecht en Leidschendam. De belangstelling bleek echter zo groot dat de winkels hun deuren noodgedwongen moesten sluiten. Ook internationaal ontstonden lange wachtrijen en onrustige situaties bij filialen van Swatch, die zich via Instagram uitspraken.
Lees ook: Audemars Piguet en Swatch slaan de handen ineen voor uniek horloge dat veel mensen teleurstelt
Inmiddels zijn de resterende voorraden uit Nederlandse winkels teruggestuurd naar het hoofdkantoor van het merk. Volgens medewerkers gebeurde dat “om de veiligheid van zowel klanten als medewerkers te waarborgen”. Wanneer de verkoop opnieuw wordt hervat, is nog onduidelijk.
“Uitzonderlijke activiteit volgens Marktplaats”
Ondertussen lijkt de secundaire markt volop te profiteren van de schaarste. Op Marktplaats worden verschillende Royal Pop-horloges aangeboden voor bedragen die oplopen tot duizenden euro’s. Een verkoper vraagt bijvoorbeeld € 2.500 voor een exemplaar dat in Zwitserland zou zijn gekocht, terwijl een andere aanbieder € 2.250 verlangt voor een model uit Milaan. Op Vinted verscheen zelfs een advertentie waarin € 3.000 werd gevraagd voor een witte uitvoering van het horloge.
Volgens Marktplaats is er sprake van “uitzonderlijke activiteit” rond de samenwerking tussen Swatch en Audemars Piguet. Alleen al op de dag van de lancering werd bijna 200.000 keer gezocht op het woord ‘Swatch’. Ter vergelijking: enkele dagen eerder ging het nog om slechts een paar duizend zoekopdrachten.
Ook opvallend: sommige verkopers bieden niet één, maar meerdere horloges tegelijk aan. In advertenties wordt gesproken over partijen van tien of zelfs vijftien exemplaren die in steden als Parijs, Stockholm of Zürich zouden zijn gekocht. De hype beperkt zich bovendien niet tot Nederland. Britse media meldden inmiddels gevallen waarbij horloges direct na aankoop alweer voor omgerekend duizenden euro’s werden doorverkocht. Lees ook: Horlogemerk Audemars Piguet creëert een AI-gegenereerde Royal Oak-doos
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair gedurende de opleiding Media & Redactie, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Als inmiddels ervaren redacteur schrijft hij over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.