Funda-parel: monumentale villa in Wijk aan Zee straalt pure elegantie uit
Het gaat om een statige villa aan de kust die over een prachtige architectuur beschikt
Als u ervan droomt om in de nabijheid van de Noordzee te vertoeven, is er een absolute must-have op de Nederlandse vastgoedmarkt verschenen. Het gaat om een monumentale villa in Wijk aan Zee die over een prachtige architectuur beschikt. Bovendien bevindt het vrijstaande pand zich aan een van de meest geliefde lanen van het kustdorp. Juist daarom staat de woning op dit moment voor een stevig zakcentje in de etalage op Funda. Afijn, wij voorzien u van een korte housetour.
Villa in Wijk aan Zee werd in 1905 gebouwd
Als we het hebben over een pareltje op Funda, hebben we het over deze villa in Wijk aan Zee. Deze woning, gebouwd in 1905 en bekend onder de naam Villa La Viola, is namelijk een lust voor het oog. Het pand kenmerkt zich door sierlijke vormen en aandacht voor detail. De architectuur en afwerking kunnen gerust als klassiek worden omschreven. “Het is een uitzonderlijke villa die historie, elegantie en hedendaags wooncomfort op indrukwekkende wijze samenbrengt”, zo meldt de makelaar.

“Het werd gebouwd in opdracht van mejuffrouw Gerlings en is uitgevoerd in een art-nouveaustijl”. Zo komt deze villa in Wijk aan Zee over als een mini-kasteel, gelegen aan de kust van Nederland. De toekomstige bewoner zal zich al met al een heuse kasteelheer wanen in en rondom het riante gebouw.
Lees ook: Vastgoedmiljonair slaat toe en wil maar liefst € 17,8 miljoen voor waanzinnige Larense villa
Het interieur is zowel klassiek als comfortabel
Ook aan de binnenzijde is deze in Wijk aan Zee gelegen villa erg indrukwekkend. De woning beschikt over een woonoppervlakte van maar liefst 229 m², en die is perfect benut. De woonkamer vormt het centrale punt van het huis.

Dit specifieke vertrek is bovendien uitgerust met onder meer een traditionele open haard, klassiek plafond en openslaande deuren die toegang bieden tot de tuin. “De sfeervolle erker aan de oostzijde en de afsluitbare serre aan de achterzijde zorgen voor een schitterende lichtinval en een prachtig uitzicht op de tuin.” Ook de luxe woonkeuken, voorzien van een kookeiland en allerlei inbouwapparatuur, geeft deze villa in Wijk aan Zee meerwaarde.
Een jacuzzi en sauna in de achtertuin
Ook de hoofdslaapkamer, gesitueerd op de eerste verdieping van deze villa in Wijk aan Zee, stelt zeker niet teleur. Dat is niet alleen te danken aan de grootte en het karakteristieke plafond, maar ook aan de bijhorende badkamer. En suite is namelijk een royaal vertrek met zowel een ligbad als een moderne inloopdouche terug te vinden. Alsof dit nog niet genoeg is, is er in de achtertuin overigens nog een jacuzzi geplaatst en ook de sauna mag aldaar niet ontbreken. Zo is deze villa in Wijk aan Zee zijn vraagprijs, à € 1.295.000, meer dan waard, toch?



Nog een unieke Funda-woning zien? Lees ook: Rietgedekte villa met eigen bar en privésteiger in Zuid-Holland kost € 2.075.000
Laukie Klijn
Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ‘s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.