Pagani presenteert de fantastische metallic-blauwe Zonda Cervino
Dit is een nieuwe one-off die zijn debuut maakte tijdens Fuori Concorso aan het Comomeer
De Pagani Zonda weigert met pensioen te gaan, zo blijkt uit de recente onthulling van de gloednieuwe Cervino. Dit is een compleet nieuwe one-off die zijn debuut maakte tijdens Fuori Concorso aan het Comomeer, tegelijk met het prestigieuze Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Aldaar wist deze kersverse creatie menig bezoeker behoorlijk te verbazen, wat vooral te danken is aan het nogal indrukwekkende design. De wagen is namelijk zeer kenmerkend voor Pagani, maar onderscheidt zich tegelijkertijd wel degelijk van eerder gepresenteerde versies van de Zonda. Juist dat maakt dit showstuk zo bijzonder en duur.
Pagani onthult de nieuwe Zonda Cervino
De nieuwe Pagani Zonda Cervino werd gebouwd via Pagani Unico, het welbekende maatwerkprogramma van het automerk. Hoewel de basis van deze recent onthulde wagen afkomstig is van een bestaande Zonda, werd vrijwel alles opnieuw ontworpen.
De carrosserie kreeg een compleet nieuwe vormgeving met een metallic-blauwe bovenzijde, en ook details als een agressieve achtervleugel en de extreme aerodynamische lijnen werden gerealiseerd. Volgens Pagani is het design geïnspireerd op Alpenlandschappen, al doet de Zonda Cervino vooral denken aan de racerij. “Deze auto is zorgvuldig gemaakt om de dromen van een visionaire verzamelaar waar te maken”, aldus het prestigieuze automerk.
“De cabine is een creatief toevluchtsoord”
Het zal geen verrassing zijn dat ook het interieur van de Pagani Zonda Cervino uitermate luxueus is. De blauwe en witte lederen bekleding en aluminium schakelaars maken direct duidelijk dat het om een hypercar uit de absolute top van de autowereld gaat. “De cabine is een creatief toevluchtsoord.” Dat blijkt vooral uit de op maat gemaakte stoelen en talloze glimmende elementen.

Ook het stuur van de Pagani Zonda Cervino, grotendeels vervaardigd uit een exclusieve houtsoort, zal door menig autoliefhebber op prijs worden gesteld. Al met al refereert de binnenzijde van deze gloednieuwe hypercar her en der aan zijn oudere voorgangers, maar ook aan moderne pracht en praal is overduidelijk geen gebrek.
Hypercar zal vermoedelijk miljoenen kosten
Qua uitstraling zit het allemaal wel snor met de Pagani Zonda Cervino, maar wat ligt er eigenlijk onder de motorkap? Concrete cijfers over vermogen of prestaties zijn niet vrijgegeven, maar vrijwel iedereen verwacht dat we achterin opnieuw de iconische 7,3-liter AMG V12 terug zullen vinden. Die atmosferische twaalfcilinder groeide door de jaren heen uit tot één van de meest geliefde motoren ooit in de wereld van onbetaalbare hypercars.

Bovendien zou Pagani de Zonda Cervino hebben voorzien van een volledig nieuwe ophanging met geavanceerde dempers. Ook dat zal de prestaties hoe dan ook bevorderen. En ja, daar hangt natuurlijk ook een prijskaartje aan. Naar verluidt zal de nieuwste Zonda om en nabij de $ 13 miljoen kosten.
Meer unieke hypercars zien? Lees ook: Amerikaanse verzamelaar toont bizarre hypercarcollectie met maar liefst 11 Pagani’s
Laukie Klijn
Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ‘s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.