Deze sculpturale villa bij Saint-Tropez lijkt in zee te vloeien en staat te koop voor € 28,5 miljoen
Het honingraat-achtige ontwerp van architect Claude Misbach was zijn tijd ver vooruit
Aan de kust bij Saint-Tropez staan villa’s genoeg. Toch springt deze er onmiddellijk uit. Het ontwerp bestaat uit een reeks ronde, honingraat-achtige vormen die zich naar de zee lijken te vouwen. De villa staat te koop voor maar liefst € 28,5 miljoen. En de architectuur is minstens zo bijzonder als de prijs. Villa’s van dit kaliber komen aan deze kust bovendien maar zelden vrij.
De sculpturale villa bij Saint-Tropez is het werk van een pionier
De sculpturale villa in Saint-Tropez is ontworpen door de Franse architect Claude Misbach. Al voordat ronde, sculpturale woningen gemeengoed werden in het topsegment, experimenteerde hij ermee aan de Middellandse Zee. Misbach koos bewust voor organische lijnen in plaats van rechte hoeken. Deze woning in Ramatuelle geldt als een van zijn bekendste ontwerpen.

De honingraatvormen lijken vanaf de heuvel naar het water te stromen, alsof het gebouw met het landschap versmelt. De ronde vormen omarmen bovendien het uitzicht op het water. Tegenwoordig is organische, gebogen architectuur niet meer weg te denken uit de luxe vastgoedwereld. Een vroeg voorbeeld van de hand van een pionier maakt deze villa daardoor extra gewild.
Zeven suites en een eigen aanlegboei
De villa telt zo’n 465 vierkante meter woonoppervlak. Er zijn zeven slaapkamers, elk met een eigen badkamer. Daarnaast is er een apart appartement voor gasten of personeel. Het geheel ligt in een afgesloten landgoed direct aan zee, wat de bewoners rust en privacy biedt. Vanuit vrijwel elke ruimte kijkt u uit over de Middellandse Zee. Het meest exclusieve detail is de eigen aanlegboei. Daar kunt u uw boot afmeren, pal voor de deur. Een eigen aanlegplek is zelfs in Saint-Tropez een zeldzaamheid. De verkoop loopt via Engel & Völkers Private Office, de tak die zich op de allerrijksten richt.

Saint-Tropez blijft één van de duurste markten van Frankrijk
De regio behoort tot de meest exclusieve vastgoedmarkten van het land. Volgens makelaar Engel & Völkers blijft de vraag onverminderd groot, ondanks de gestegen rente. Vooral internationale kopers zoeken er een luxe tweede huis. Het aanbod is beperkt, waardoor scherp geprijsde woningen vaak snel van eigenaar wisselen. Te duur geprijsde huizen blijven daarentegen langer staan. Appartementen werden er het afgelopen jaar zo’n 18% duurder, met een mediaanprijs van € 17.500 per m2. Deze villa gaat daar ruimschoots overheen. Omgerekend betaalt u ruim € 60.000 per m², meer dan drie keer de lokale mediaan.

De streek rond Ramatuelle draagt bovendien een rijke reputatie met zich mee. Het nabijgelegen strand van Pampelonne werd wereldberoemd door Brigitte Bardot en trekt al decennia de internationale jetset, en zo ook de familie Verhulst. Voor de koper is het niet zomaar vastgoed, maar een adres met aanzien. Wie hier aanmeert bij de eigen boei, stapt zo van de boot de woonkamer in. Al is de vraag of u na € 28,5 miljoen nog budget overhoudt voor die boot.
Meer exclusieve woningen in Zuid-Frankrijk? Lees ook: Villa waar Sean Connery jarenlang resideerde voor € 18,5 miljoen te koop verschenen
Levin Vestergaard
Levin Vestergaard studeert nog en bouwt ondertussen actief aan zijn toekomst in de wereld van luxe en media. Hij houdt zich bezig met het creëren van content op social media en het schrijven van artikelen, met een duidelijke focus op high-end lifestyle en exclusieve merken. Gedreven door een grote drang naar onafhankelijkheid verdiept hij zich in de wereld van luxe. Niet alleen om die te volgen, maar vooral om die te begrijpen. Reizen, trainen in de sportschool en regelmatig het voetbalstadion bezoeken vormen de balans naast zijn ondernemende activiteiten.