Man vindt tas met $ 128.514 bij geldautomaat in de Verenigde Staten en levert iedere dollar in
De inhoud van de tas bestond uit authentieke bankbiljetten van Bank of America
Een bezoekje aan de geldautomaat heeft een man in de Verenigde Staten behoorlijk weten te verrassen. De 37-jarige kapper uit de Amerikaanse staat Texas kwam aldaar namelijk een tas vol met cashgeld tegen. Het geld lag niet zomaar ergens verstopt, maar stond gewoon bovenop een geldautomaat van Bank of America in Lewisville, een stad ten noorden van Dallas. En nee, de inhoud van de tas loog er absoluut niet om. Het gaat naar verluidt namelijk om een bedrag van ver boven een ton. Wat een vondst!
Man doet absurde ontdekking op geldautomaat in de Verenigde Staten
Een Amerikaanse kapper bezocht tezamen met zijn vrouw van 42 jaar oud een geldautomaat van Bank of America in Lewisville. Tot hun verbazing troffen ze daar een tas vol met cashgeld aan. Deze stond gewoon bovenop de in de Verenigde Staten gevestigde geldautomaat. Na de vondst probeerde de beste man eerst zelf uit te zoeken van wie het geld was. Op een van de tassen stond informatie die volgens hem naar Chick-fil-A wees, de bekende Amerikaanse fastfoodketen.
De kapper besloot daarom naar een vestiging in de buurt te rijden om te vragen of het geld misschien van het restaurant afkomstig was, maar dat bleek niet het geval. Een manager aldaar vertelde dat de keten niets van doen had met dergelijke bedragen in contant geld.
Lees ook: Bouwvakkers ontdekken voor € 9 miljoen aan goud in Belgische kelder
Een tas met een megabedrag aan cashgeld
Uiteindelijk besloot de man het bij de geldautomaat gevonden centen in te leveren bij de autoriteiten van de Verenigde Staten. Voor de politie was het vervolgens zaak om vast te stellen hoeveel geld er precies in de tas zat. Dat bleek opvallend eenvoudig, want in de tas zat namelijk een bankbon waarop stond hoeveel geld erin hoorde te zitten. Volgens de NOS bleek er maar liefst $ 128.514 in de tas te zitten. Een agent telde de inhoud vervolgens twee keer na en deed bovendien een controle op de echtheid van de biljetten. De vondst wist ook deze controles doodleuk te doorstaan. Alles bleek gewoon te kloppen.
Een relatief kort onderzoek van de dienders toonde uiteindelijk aan dat het geld toebehoorde aan Bank of America en werd vervoerd en verwerkt door geldtransporteur Brink’s. Een medewerker van Brink’s in de Verenigde Staten had de geldautomaat onderhouden en was na afloop vergeten de tas met geld mee te nemen. De tas was daardoor simpelweg op de geldautomaat blijven liggen.
De politie wil de vinder in het zonnetje zetten
Of de man die de tas naar de politie bracht een beloning krijgt, is nog onduidelijk. De Bank of America heeft hem al wel nadrukkelijk bedankt voor het inleveren van de indrukwekkende vondst. De politie blijkt de 37-jarige kapper wel in het zonnetje te willen zetten. Lewisville Police heeft aangegeven hem te willen eren voor zijn beslissing om het geld terug te geven. De man zou bereid zijn om een besloten ceremonie bij te wonen, zolang hij daarbij niet publiekelijk in de belangstelling komt te staan. In ieder geval maakt dit verhaal duidelijk dat een bezoekje aan een geldautomaat in de Verenigde Staten kan zorgen voor absurde situaties.
Meer lezen over unieke vondsten? Lees ook: Duitser vindt Romeinse schat met een gewicht van meer dan 3 kilo en met waarde van driemaal jaarsalaris
Laukie Klijn
Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ‘s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.