Direct naar content

Accepteer cookies om deze video te kunnen zien.

Afbeelding: De Landerije Makelaars

Nederlandse ondernemer koopt voormalig DDR-regeringsvliegtuig met luxe suite en jacuzzi


Het bijzondere stukje Oost-Duitse geschiedenis krijgt eindelijk een nieuwe eigenaar

Een vliegtuig kopen om er vervolgens een luxe hotelkamer van te maken: het is niet bepaald een alledaagse investering. Toch is precies dat wat een Nederlandse ondernemer nu heeft gedaan. Hij heeft het voormalige regeringsvliegtuig van de Duitse Democratische Republiek gekocht, dat al jaren op vliegveld Teuge in Gelderland staat. Het gaat om een Ilyushin Il-18 uit 1960, die oorspronkelijk eigendom was van Interflug, de luchtvaartmaatschappij van de DDR. De huidige eigenaar haalde het toestel in 2009 naar Nederland om het een tweede leven te geven als bijzondere overnachtingsplek. Inmiddels is het vliegtuig omgebouwd tot een luxe suite, compleet met de originele cockpit, een sauna en een jacuzzi. De nieuwe eigenaar blijft voorlopig liever buiten de publiciteit. De officiële overdracht staat gepland voor begin 2027, omdat er nog het nodige geregeld moet worden. Alle beelden van het toestel kunt u in ieder geval hierboven bekijken:

Een investering die honderden nachten per jaar oplevert

De verkoop werd begeleid door makelaar Gernant Temminck van De Landerije Makelaars, die gespecialiseerd is in bijzonder vastgoed en erfgoed. Hij kwam jaren geleden al in contact met de huidige eigenaar, toen die interesse toonde in een watertoren die Temminck te koop had staan. Tijdens dat gesprek vertelde de eigenaar over het vliegtuig, dat op dat moment nog niet te koop was.

Pas tien maanden geleden werd Temminck gevraagd om het toestel daadwerkelijk te verkopen. De vraagprijs lag destijds op bijna € 1 miljoen. Volgens de makelaar was vooral de combinatie van de bijzondere locatie en het bestaande verhuurconcept aantrekkelijk voor potentiële kopers.

Het vliegtuig wordt ongeveer 300 nachten per jaar verhuurd. De overige dagen is het onder meer beschikbaar voor fotoshoots. De huidige eigenaar verblijft er zelf jaarlijks een week, maar permanent wonen is niet toegestaan.

Bijzonder vastgoed vraagt om een bijzondere koper

Een voormalig regeringsvliegtuig verkopen is iets anders dan een reguliere woning op de markt brengen. Hoewel er veel belangstelling was, moesten geïnteresseerden ook daadwerkelijk in staat zijn om een dergelijke aankoop te doen.

De makelaar benaderde onder meer luxe hotels en ondernemers die werken aan nieuwe hotelconcepten met bijzondere overnachtingslocaties over de hele wereld. Verschillende partijen toonden interesse, maar uiteindelijk kwam de deal tot stand met de Nederlandse ondernemer die het vliegtuig jaren geleden zelf als gast had ervaren.

Voorlopig blijft het vliegtuig op vliegveld Teuge staan. De nieuwe eigenaar mag de grond waarop het toestel zich bevindt blijven huren, waardoor de bijzondere bestemming behouden kan blijven. Daarmee verandert er voor gasten waarschijnlijk weinig aan het concept: overnachten in een voormalig DDR-regeringsvliegtuig, met een eigen suite, sauna en jacuzzi, blijft een ervaring die zich moeilijk laat vergelijken met een reguliere hotelkamer.

Cas Zeeman

Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair gedurende de opleiding Media & Redactie, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Als inmiddels ervaren redacteur schrijft hij over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.