De Nederlandse scheepswerf Van der Valk heeft een nieuw superjacht gepresenteerd voor de vermogende bootliefhebbers onder ons. Het bedrijf kwam namelijk op de proppen met Project NEXO, een schip van maar liefst 30 meter lang. Aan boord is dus meer dan genoeg ruimte voor luxueuze voorzieningen. Van een complete wellness tot een hoogwaardige sportschool, dit kersverse drijvertje heeft het werkelijk allemaal. Het geheel werd immers ontwikkeld samen met de Nederlandse designstudio Phathom. Prachtig, maar het schip richt zich wel duidelijk op het topsegment van de markt.
Van der Valk Shipyard presenteert Project NEXO
Met Project NEXO heeft scheepswerf Van der Valk de markt van luxueuze boten op een stijlvolle wijze uit weten te breiden. Daarvoor heeft de in Nederland gevestigde botenbouwer samengewerkt met Phathom Studio. Het resultaat is een minimalistisch ontwerp waarin ruimte, licht en natuurlijke materialen de absolute hoofdrol spelen. “Met dit schip proberen wij klanten te bedienen die niet bereid zijn genoegen te nemen met een kant-en-klaar product”, aldus Van der Valk.
Van der Valk maakte ons al warm voor de NEXO met de onderstaande beelden:
“Elk op maat gemaakt jacht is ontworpen en gebouwd volgens de hoogste normen en heeft een prestatie die past bij haar uiterlijk.” Zo zoeft het superjacht over het water, terwijl het moeiteloos de aandacht weet te trekken met haar indrukwekkende design. Project NEXO ziet er immers zowel sportief als futuristisch uit. Zo wordt direct duidelijk dat het geheel pas recent van de band is gerold bij de Nederlandse scheepswerf.
Lees ook: Nederlandse scheepswerf Royal Huisman onthult ’s werelds grootste sloep van liefst 85 meter lang
Een luxueuze beachclub met jacuzzi
Aan boord van Project NEXO gaat alle pracht en praal doodleuk verder. Een van de opvallendste onderdelen bevindt zich aan de achterzijde van het jacht. Daar maakt een beachclub met twee niveaus het mogelijk om een duik in zee te nemen en te genieten van het zonnetje. In het midden staat een jacuzzi, met aan weerszijden terrassen die naar buiten kunnen worden geopend. Onder het dek bevindt zich bovendien een verborgen garage voor divers waterspeelgoed. Ook ter entertainment biedt dit kersverse schip dus de nodige voorzieningen.

Ook voor de ontwikkeling van de voorkant van Project NEXO heeft Van der Valk kosten noch moeite gespaard. Het platform aldaar kan namelijk worden omgebouwd voor verschillende functies. Van een luxueuze lounge tot een openluchtbioscoop, dit deel van het 30 meter lange superjacht weet het allemaal te bieden. Voor zowel het genieten van een film als het bakken in de zon ben je bij dit deel van het moderne jacht dus aan het juiste adres. “Het is deze constante, stille dialoog tussen structuur en omgeving die Project NEXO zo bijzonder maakt”, zo gaat de scheepswerf verder. “Het gevoel van kalmte dat niet voortkomt uit één enkel kenmerk, maar dat door het hele jacht merkbaar is.”
Kopers kunnen hun jacht zelf samenstellen
Aan de binnenzijde van Project NEXO is de mastersuite terug te vinden. Dit slaapvertrek beslaat de volledige breedte van het recent onthulde drijvertje. Deze lijkt dankzij zijn unieke inrichting rechtstreeks uit een heus vijfsterrenhotel te komen. Dat is evengoed te danken aan de aanwezigheid van een en-suite badkamer. Het vrijstaande bad bevindt zich bij het raam, waardoor een fenomenaal uitzicht op zee is gerealiseerd. Alsof dat nog niet genoeg is, zijn de op maat gemaakte wastafels vervaardigd uit marmer, wat zorgt voor een exclusieve uitstraling.

Project NEXO is voorlopig een concept en geen productiemodel dat in een bepaalde oplage van de band zal rollen. Van der Valk staat bekend om jachten die volledig volgens de wensen van de eigenaar worden ontwikkeld. Geïnteresseerden kunnen het concept samen met de scheepswerf verder uitwerken en aanpassen aan hun eigen voorkeuren. De indeling en voorzieningen zijn dus niet per se voor iedere toekomstige uitvoering hetzelfde. Over de vraagprijs van een mogelijke productieversie heeft de Nederlandse scheepswerf nog niets bekendgemaakt.
Nog een uniek superjacht van Nederlandse makelij zien? Lees ook: Dit nieuwe 24 meter lange jacht van de Nederlandse werf Zeelander heeft gouden accenten