Direct naar content
Pokémonkaarten, waarvan een aantal wellicht is gestolen

Gestolen Pokémonkaarten t.w.v. € 12.500 duiken op in Duitsland

Beeld: Google Gemini. Foto ter illustratie

Dankzij unieke identificatienummers konden de kaarten worden gelinkt aan inbraken in Nederland

Een Pokémonbeurs in het Duitse Aken heeft wereldwijde aandacht weten te trekken. Gedurende het evenement hield de politie namelijk maar liefst drie mannen aan. Deze heren worden namelijk verdacht van het aanbieden van gestolen Pokémonkaarten. Het gaat om nogal waardevolle exemplaren, dus wordt de mogelijke diefstal hartstikke serieus genomen. Gelukkig maar, want wellicht bent u de rechtmatige eigenaar van de verzamelobjecten. Dankzij unieke identificatienummers konden de kaarten namelijk worden gelinkt aan eerdere inbraken in Nederland.

Gestolen Pokémonkaarten doken op in Aken

Een evenement in Das Liebig, een evenementenlocatie in Aken, is compleet anders gelopen dan aanvankelijk werd verwacht. Verschillende bezoekers kregen daar waardevolle Pokémonkaarten aangeboden, maar vertrouwden de herkomst ervan niet. Zij schakelden de politie in, waarna agenten de kaarten onderzochten. Wat bleek? De Pokémonkaarten bleken inderdaad als gestolen te zijn opgegeven.

Mogelijk gestolen Pokémonkaarten in een vitrine
Google Gemini. Foto ter illustratie

Sterker nog: de identificatienummers van de waardevolle verzamelobjecten lieten een verrassende link met eerdere inbraken op Nederlandse bodem zien. Vervolgens werden drie mannen aangehouden. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij de diefstallen en uiteraard van heling.

Lees ook: Deze Pokémonkaart werd voor maar liefst € 4,3 miljoen verkocht

Over wie de verdachten precies zijn, hebben de Duitse autoriteiten vooralsnog niets bekendgemaakt. Ook is niet duidelijk bij welke Nederlandse inbraken de Pokémonkaarten precies zijn gestolen. Wel is er reeds een link gelegd met een bedrijf uit Best dat handelt in sportkaarten. De eigenaar van de onderneming vertelde aan De Telegraaf dat zijn bedrijf eind september slachtoffer werd van een inbraak. Via een groepsapp hoorde hij dat bezoekers van de beurs in Aken een gestolen kaart van zijn bedrijf hadden herkend.

Toch betekent dat niet dat alle gevonden Pokémonkaarten bij het bedrijf in Best werden gestolen. Ook andere Nederlandse ondernemingen die handelen in Pokémonkaarten zijn de afgelopen tijd namelijk slachtoffer geworden van inbraken. Zo werd Brothers in Cards in Ermelo eerder dit jaar bestolen. Daarbij verdween een grote hoeveelheid waardevolle kaarten. De waarde van de meegenomen verzamelobjecten zou om en nabij de € 50.000 bedragen.

Een inbraak bij een groothandel in Haarlem

Ook een groothandel aan de Rivieradreef in Haarlem kreeg eerder dit jaar te maken met een inbraak. De daders maakten vanuit een naastgelegen pand een gat in de muur om het bedrijf binnen te komen. Volgens betrokkenen waren de inbrekers vervolgens meer dan vijf uur bezig om kaarten buit te maken. Absolute waanzin, maar wellicht zijn een of meerdere van de toen gestolen Pokémonkaarten recentelijk dus weer boven water gekomen in het Duitse Aken. De ontdekking toont in ieder geval aan dat heling van dergelijke verzamelobjecten niet zomaar te plegen valt. Gelukkig maar!

Meer lezen over Pokémonkaarten? Lees ook: Amerikaan vindt Pokémon-kaart van $ 57.600 in deurkozijn van ouderlijk huis

Laukie Klijn

Laukie Klijn

Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ‘s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.