Een horlogediefstal in Tokio heeft een opmerkelijke afloop gekregen. Een man die er met een Audemars Piguet ter waarde van omgerekend zo’n € 270.000 vandoor ging, kreeg enkele dagen later blijkbaar spijt. Kort na de diefstal werd het gestolen horloge namelijk weer bij de juwelier afgeleverd, dit keer met een handgeschreven brief waarin de dief zijn excuses aanbood. Klaarblijkelijk begon het geweten van de schurk in kwestie pas op te spelen nadat de roof van ehet uurwerk al geslaagd was.
Uniek Audemars Piguet-horloge werd gestolen
Een gestolen horloge in Japan heeft voor een zeer bijzonder verhaal gezorgd. Het gaat om een indrukwekkend sieraad van het Zwitserse horlogemerk Audemars Piguet ter waarde van om en nabij de € 270.000. De diefstal van dit stijlvolle klokje vond plaats in een horlogewinkel in het winkelcomplex Nakano Broadway, in het bruisende Tokio.
Een man deed zich aldaar voor als een gewone klant en vroeg of hij het luxueuze horloge van Audemars Piguet mocht passen. Zodra het horloge om zijn pols zat, zette de man in kwestie het op een lopen. Twee medewerkers waren op dat moment in de winkel aanwezig, maar waren kennelijk niet in staat om de schurk tegen te houden. Overigens bleven deze medewerkers volledig ongedeerd, gelukkig. De politie startte vervolgens een onderzoek naar het gestolen horloge, meldt The Daily Mail.
Het sieraad keerde terug bij de juwelier in Tokio
Drie dagen later kreeg de zaak omtrent het gestolen horloge van Audemars Piguet een onverwachte wending. Toen bezorgde een koerier een pakketje bij de juwelier. Daarin zat het sieraad, samen met een handgeschreven briefje waarin de afzender zijn excuses aanbood. Het winkelpersoneel controleerde het serienummer en kon bevestigen dat het daadwerkelijk om het gestolen horloge ging.
Vermoedelijk kreeg de dief dus spijt van zijn misdaad, waarna hij het sieraad weer terugstuurde naar de in Tokio gevestigde juwelier. Na onderzoek bleek trouwens dat het pakket enkele honderden kilometers van de Japanse hoofdstad vandaan werd verstuurd. Op de verpakking stonden wel een naam en adres vermeld, maar de politie vermoedt dat deze gegevens niet kloppen. Wie de afzender precies is, is tot op heden dus nog onbekend.
De Japanse politie blijft de zaak onderzoeken
Hoewel het gestolen horloge inmiddels weer terug is bij de Japanse juwelier, is de zaak voor de politie nog niet afgerond. De verdachte is nog steeds spoorloos en de autoriteiten proberen te achterhalen wie verantwoordelijk is voor de diefstal. Waarom de man de Audemars Piguet precies heeft teruggestuurd en wat er allemaal in zijn excuusbrief stond, is niet bekend. Wel mag het duidelijk zijn dat hij een geslaagde diefstal volledig teniet heeft gedaan, wat nogal ongebruikelijk is voor een dief.
Meer lezen over horloges? Lees ook: Artiest Drake krijgt voor zijn 40e verjaardag een zeldzame Rolex ‘Leopard’ cadeau van een bekende dj