Om de nieuwe Ferrari 296 Speciale Piloti te verkrijgen, is naast een enorm geldbedrag een heuse racelicentie vereist. De nieuwe creatie van de heren uit Maranello is immers zó sportief, dat het kennelijk nodig is om een examen af te leggen op een professioneel racecircuit. De brute bolide is voorzien van een meerkleurig exterieur en een volledig racegerichte binnenzijde. Van sportstoelen met racegordels tot een startnummer op de motorkap, dit Italiaanse pronkstuk heeft het allemaal. Enkel de beste klanten binnen het bedrijf zullen in aanmerking komen voor deze nieuwe auto, en moeten daar een opmerkelijk hoog geldbedrag voor meebrengen.

“Deze unieke specificatie is gereserveerd voor de beste klanten”

Vrijwel iedere bolide die Ferrari van de band heeft laten rollen zou zich als een vis in het water voelen op een professioneel circuit. Dat geldt evengoed voor het model dat recentelijk werd onthuld in Maranello. De zogeheten Ferrari 296 Speciale Piloti wist zo moeiteloos de show te stelen tijdens het Le Mans-weekend. Als we de Italiaanse autofabrikant moeten geloven, is dit rijdende pronkstuk ontwikkeld om de ‘sportieve Ferrari-klant te eren’. “Deze unieke specificatie is gereserveerd voor klanten die betrokken zijn bij onze sportactiviteiten”, zo laat Ferrari weten. Hoewel het trotseren van een professioneel circuit met een peperdure Ferrari an sich al een droom is, zullen de autoliefhebbers die daaraan meedoen dus zelfs met een gloednieuwe wagen worden beloond. Enkel vermogende autoverzamelaars met een geldige racelicentie zullen dus in aanmerking komen voor de Ferrari 296 Speciale Piloti. “De wagen is ontworpen voor degenen die een ronde op het circuit optimaal willen beleven”. Nou, dat zal met deze moderne sportwagen vermoedelijk voor niemand een probleem zijn.

De Ferrari 296 Speciale Piloti
Bron: Ferrari

Het exterieur van de Ferrari 296 Speciale Piloti

Oké, de Ferrari 296 Speciale Piloti zal dus niet voor een appel en een ei op uw oprit verschijnen. Dat is nogal jammer, want esthetisch is de wagen werkelijk geniaal. Althans, voor wie van sportiviteit en veelkleurigheid houdt. De pijlsnelle auto is immers voorzien van een exterieur dat, evenals de techniek onder de motorkap, wel degelijk circuitwaardig is. Denk aan een rode lak met een gele racestreep op de motorkap en op het dak, maar ook het startnummer doet vermoeden dat deze bolide op het circuit thuishoort. De zwarte, lichtmetalen velgen beschermen de knalgele remklauwen en ook de enorme uitlaatpijp aan de achterzijde weet moeiteloos op te vallen. Echter valt er aan deze pracht en praal her en der nog heel wat aan te passen voor de koper. Op de Ferrari 296 Speciale Piloti is namelijk het zogenaamde Ferrari’s Tailor Made-programma van toepassing. Zowel het in- als exterieur van de vierwieler kan dus nog worden gepersonaliseerd. Hiermee onderstreept het merk uit Maranello zijn betrokkenheid bij zijn trouwe klanten.

De Ferrari 296 Speciale Piloti
Bron: Ferrari

Aan de binnenzijde van de Ferrari 296 Speciale Piloti zijn echter beslist geen aanpassingen nodig, want aan luxe en exclusiviteit is hier absoluut geen gebrek. Neem bijvoorbeeld het futuristische sportstuurwiel, dat over enorme schakelflippers en de kleuren van de Italiaanse vlag beschikt. Het dashboard is evenzo erg modern, maar tegelijkertijd opmerkelijk minimalistisch. Tja, deze bolide is gemaakt om enkel mee op het circuit te rijden, dus dan is een uitgebreid dashboard natuurlijk onnodig. Uiteraard is er wel sprake van airco en een snelheidsmeter, maar een radiospeler is bijvoorbeeld niet van toepassing. Ook de stoelen zijn nogal bijzonder, wat te danken is aan de opvallende Ferrari-logo’s in de hoofdsteunen en de speciale gordels. Dergelijke sportgordels worden ook gebruikt in de Formule 1 en onderstrepen de sportiviteit van de nieuwe Ferrari 296 Speciale Piloti nog even extra. Goed, tegenover al deze weelderigheid staat natuurlijk een stevig zakcentje. Naar verluidt moet deze in Maranello onthulde wagen richting de € 600.000 kosten. Daarnaast dient u dus op een goed blaadje te staan bij Ferrari, wat an sich al voor weinig autoliefhebbers is weggelegd. Exclusiever gaat het dus heus niet worden.

▼ scroll verder ▼

De Ferrari 296 Speciale Piloti wordt nu al beconcurreerd door deze Italiaanse hypercar met 2.128 pk onder de motorkap.