
Van Mossel-miljonair Eric Berkhof verlangt bijna € 5,5 miljoen voor zeer fraaie Brabantse villa
Berkhof kocht de villa van de erven van wijlen Jacques de Leeuw, voormalig uitgever en eveneens miljonair
Aan de rand van de Loonse en Drunense Duinen, in het Brabantse Loon op Zand, staat een van de meest bijzondere landhuizen van Nederland: Villa Le Blaireau. Deze prestigieuze villa, die in de jaren ’90 werd gebouwd, combineert een rijke architectonische stijl met uitzonderlijke luxe en is nu beschikbaar voor een vraagprijs van € 5,45 miljoen. Eigenaar van de villa: topman van Van Mossel, Eric Berkhof.
Van Mossel-topman Eric Berkhof wil € 5,45 miljoen voor fraaie villa in Loon op Zand
Volgens makelaar Leslie de Ruiter van Christie’s International Real Estate is het object niet slechts een woning, maar “a work of art you can live in”. Het landgoed bestaat uit de hoofdvilla, een multifunctioneel bijgebouw met paardenstallen, de mogelijkheid om een oranjerie te bouwen, en een parkachtige tuin die doet denken aan de grandeur van Versailles.
Het exterieur van Villa Le Blaireau is een eclectische samensmelting van Victoriaanse, neoclassicistische, laatgotische en neorenaissance-invloeden. Het pand is voorzien van nissen met beelden, reliëfsculpturen en indrukwekkende details zoals een timpaan met de voorstelling van de godin Pallas Athene, een leeuw, en een scène van Samson die met een leeuw strijdt. Verder springen de drie Victoriaanse schoorstenen, een strak vormgegeven lichtstraat, erkers, een verdiepte patio en bijzondere metseltechnieken direct in het oog.
De gebruikte materialen zijn eveneens bijzonder: bakstenen van een uitzonderlijk formaat en kleur, een spekstenen band rondom de gevel en een kenmerkende terugliggende blauwe voeg. Deze combinatie geeft de villa een statige, imposante uitstraling met een onmiskenbaar internationale allure.
Ooit gekocht voor € 4,5 miljoen
Villa Le Blaireau heeft zowel een huidige als voormalige eigenaar die tot de Quote 500 behoren. Het landgoed staat op naam van een vastgoed-bv van Eric Berkhof, topman van Van Mossel Automotive. Berkhof kocht de villa van de erven van wijlen Jacques de Leeuw, voormalig uitgever en eveneens Quote 500-lid, meldt het blad. De Leeuw was ook degene die de villa liet bouwen, met naar verluidt bouwkosten van ruim 20 miljoen gulden in de vroege jaren ’90.
Berkhof betaalde destijds € 4,5 miljoen plus één symbolische euro voor de onroerende én roerende zaken. De huidige vraagprijs van € 5,45 miljoen weerspiegelt zowel de unieke architectuur als de exclusieve ligging.
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.