Als we het hebben over een exclusieve auto, hebben we het over de Maserati MCXtrema. Het is dus niet verwonderlijk dat vrijwel iedere autoverzamelaar deze Italiaanse schoonheid aan zijn autocollectie toe wil voegen. Voor velen zal dit slechts een droom blijven, maar de Franse Jacques Sicotte wist het doodleuk werkelijkheid te maken. In het hoofdkantoor van Maserati, gevestigd in het welbekende Modena, kreeg de beste man de sleutels van de extreme vierwieler in handen. Overigens is dit niet de eerste opvallende aankoop van de Fransman, want hij is reeds in het bezit van één van de meest exclusieve autocollecties ter wereld.

Franse autoverzamelaar koopt een Maserati MCXtrema

Van de extreem ogende Maserati MCXtrema heeft het in Italië gevestigde automerk slechts 62 exemplaren van de band laten rollen, wat betekent dat het model zeer geliefd is onder vermogende autoverzamelaars. De beperkte oplage zorgt er tegelijkertijd voor dat de prijs van dit specifieke model alsmaar hoger en hoger komt te liggen. Dat maakt het voor verzamelaars nóg lastiger om een exemplaar te bemachtigen. Toch wist Jacques Sicotte, de eigenaar van één van de meest exclusieve autocollecties ter wereld, een Maserati MCXtrema in handen te krijgen. Sterker nog, hij mocht de sleutels van de unieke sportwagen zelf op komen halen in het hoofdkantoor van het legendarische automerk, in Modena.

Dit was overigens niet de eerste extreem zeldzame bolide van Maserati die de steenrijke Fransman aan zijn garage wist toe te voegen. Eerder kocht hij namelijk al een Maserati MC12, een futuristische wagen ter waarde van om en nabij de $ 3 miljoen. Goed, Jacques Sicotte hoeft zich in ieder geval geen zorgen te maken over de hoge verzekerings- en onderhoudskosten die zijn uitgebreide wagenpark met zich meebrengt.

De Maserati MCXtrema
Bron: Maserati

Lees ook: Aston Martin komt op de proppen met speciale edities van de Vanquish en DB12

Een extreem ogende auto met een speciaal programma

De sleutel van de Maserati MCXtrema werd symbolisch aan Jacques Sicotte overhandigd door Andrea Bertolini, de testrijder van het bedrijf in Modena. Daarbij werd de Fransman evengoed gemeld dat hij nu deel mag nemen aan de zogenaamde MCXperience. Dit is een exclusief programma voor de eigenaren van een Maserati MCXtrema, waardoor het mogelijk wordt om te genieten van trackdays en aftersales-ondersteuning via Maserati Corse. Dit maakt duidelijk dat de Maserati MCXtrema niet alleen een uniek bezit is, maar een complete belevenis.

▼ scroll verder ▼

Toch moet de kersverse aanwinst van Jacques Sicotte het hebben van zijn indrukwekkende in- en exterieur. Het model heeft namelijk een buitenzijde die behoorlijk sportief en extreem oogt. Het lage, brede profiel en de scherpe lijnen laten direct blijken dat het om een auto gaat die zich eerder thuis zal voelen op het circuit dan op de openbare weg. Ook de prominente spoiler op de achterzijde van de Maserati MCXtrema, die de nodige downforce moet realiseren, weet achteloos de aandacht te trekken. Het specifieke exemplaar van Jacques Sicotte is verder uitgevoerd in een nogal bijzondere kleurstelling. De auto is namelijk wit, donkerblauw en zwart, terwijl er op de motorkap het iconische logo van Maserati is geverfd. Het kan dus werkelijk niemand ontgaan dat het om een extreme bolide uit de collectie van Maserati gaat.

De van carbon gemaakte achtervleugel
Born: Maserati

De krachtigste motor die Maserati ooit heeft gemaakt

De binnenkant van de Maserati MCXtrema is evenals het exterieur zeer sportief, maar niet per se luxe en comfortabel. Het gaat hier voornamelijk om functionaliteit en prestaties. Het is allemaal nogal minimalistisch, dus er is rekening gehouden met racekuipstoelen en een multifunctioneel stuur vol knoppen en een digitaal display. De meeste details zijn gemaakt van carbon, zodat het geheel erg sterk en licht van gewicht is.

Dat past allemaal goed bij de hoogwaardige techniek die onder de motorkap is geplaatst, aangezien de Maserati MCXtrema is uitgerust met een 3.0-liter twin-turbo Nettuno V6. Deze V6 beschikt over een vermogen van om en nabij de 740 pk, waarmee het de krachtigste motor is die Maserati ooit van de band heeft laten rollen. Het is al met al best begrijpelijk dat Jacques Sicotte deze sportwagen graag aan zijn peperdure autocollectie wilde toevoegen.

Meer sportauto’s zien? Lees ook: Formule 1-coureur neemt volledig door MANSORY onder handen genomen op maat gemaakte Lamborghini in ontvangst