Deze schitterende Ferrari staat te koop voor slechts € 49.500
Slechts zelden wordt er een dergelijk model te koop aangeboden
Er staat momenteel een zeldzame Ferrari 365 GT4 2+2 uit 1975 te koop voor een zeer schappelijke vraagprijs. Doorgaans dient er voor een dergelijke creatie uit Maranello extreem diep in de buidel te worden getast, maar dit specifieke exemplaar bewijst dat het ook anders kan. Deze unieke klassieker wordt op dit moment namelijk aan de man gebracht voor nog geen halve ton. Als u niet over een goed gevulde portemonnee beschikt, maar toch graag een keer een Ferrari wil bezitten, biedt deze bolide dus een absolute buitenkans. Pak uw kans!
Ferrari staat te koop voor absolute spotprijs
Zo nu en dan verschijnt er een absolute parel op de tweedehands automarkt. Ditmaal is dat een Ferrari 365 GT4 2+2 uit 1975 die te koop wordt aangeboden voor een respectievelijke € 49.500. Ja, het klinkt misschien ongeloofwaardig, maar dit Italiaanse pronkstuk staat daadwerkelijk voor nog geen halve ton in de etalage. Dat is natuurlijk niet niks, zeker niet voor een stokoude auto, maar voor een Ferrari is dat wel degelijk een spotprijsje. Echter laat de verkoper, Auto Mooij Classics, weten dat de bolide een behoorlijke tijd stil heeft gestaan. Dat wil niet zeggen dat de wagen compleet vervallen is, maar een onderhoudsbeurtje kan in ieder geval geen kwaad. Voor liefhebbers die oldtimers waarderen en bereid zijn te investeren in onderhoud, is deze te koop staande Ferrari alsnog een unieke mogelijkheid.

Lees ook: Brute Ferrari Purosangue met Novitec-jasje te koop aangeboden op Marktplaats (€ 774.995)
Een lange motorkap en elegante details
Slechts zelden wordt er een Ferrari 365 GT4 2+2 uit 1975 te koop aangeboden, laat staan voor deze vraagprijs. U zou daarom verwachten dat er een addertje onder het gras zit, maar zowel het ex- als interieur lijken in uitstekende conditie te verkeren. De vierwieler heeft om te beginnen een klassieke look, zoals een lange motorkap en elegante details. De voorkant heeft ronde koplampen en een subtiele grille, wat erg kenmerkend is voor Italiaanse wagens uit 1975.
De auto staat op originele aluminium wielen, een detail dat door serieuze autoverzamelaars beslist niet over het hoofd zal worden gezien. Ook de donkerrode lak zal ervoor zorgen dat deze te koop staande Ferrari goed in de smaak zal vallen bij het grote publiek. Wie wil er nu niet een betaalbare, rode sportauto uit de jaren 70′?

Een praktische sportwagen met een V12-motor
Ook het interieur van de te koop aangeboden Ferrari 365 GT4 2+2 ademt traditionele Italiaanse elegantie. De auto heeft twee ruime voorstoelen en twee kleinere zitplaatsen achterin, zoals de titel ‘2+2’ al doet vermoeden. Dit maakt de wagen iets praktischer dan een pure sportwagen met alleen twee zitplaatsen, zonder dat het sportieve karakter verloren gaat. De stoelen zijn bekleed met hoogwaardig leer, dat zacht aanvoelt en tegelijk voldoende steun biedt voor langere ritten. Het dashboard is verder overzichtelijk en duidelijk ingedeeld, met analoge snelheidsmeters en subtiele instellingsknopjes.
Prachtig, maar minstens net zo mooi is de techniek onder de motorkap. Aldaar pronkt namelijk een 4,4‑liter V12‑motor, gekoppeld aan een handgeschakelde 5‑versnellingsbak. Deze combinatie levert ongeveer 340 pk, wat in het verleden heel indrukwekkend was. We kunnen er al met al gerust op rekenen dat deze spotgoedkope Ferrari niet lang te koop zal blijven staan.
Nog een prachtige klassieker zien? Lees ook: De Cadillac Seville met een print van Gucci is een legendarische klassieker
Laukie Klijn
Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ‘s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.