Direct naar content
Pandjesbaas en voormalig international Frank Rijkaard probeert Amsterdamse appartementen alsnog te verkopen met flinke korting

Pandjesbaas en voormalig international Frank Rijkaard (63) probeert onverkoopbare Amsterdamse appartementen alsnog te verkopen met flinke korting

Afbeelding: Funda

Of de kortingen voldoende zijn om de verkoop te versnellen, moet de komende periode blijken

Frank Rijkaard is nog altijd actief op de Amsterdamse woningmarkt. In een statig pand dat de oud-international jaren geleden aankocht, zijn inmiddels meerdere appartementen verkocht, maar niet alle woningen blijken even vlot van de hand te gaan. Voor twee van de resterende appartementen heeft Frank Rijkaard de vraagprijs recent verlaagd, in een poging alsnog een koper te vinden.

Voormalig international Frank Rijkaard geeft korting op twee niet te verkopen appartementen

Het gaat om het appartement op de eerste verdieping van een karakteristiek pand uit 1913 in één van de meest gewilde buurten van Amsterdam, weet Bekende Buren te melden. De woning stond sinds juni 2025 te koop voor € 1.780.000, maar is inmiddels opnieuw in de markt gezet voor € 1.695.000. Dat betekent een prijsverlaging van € 85.000. Of de korting voldoende is om de verkoop te versnellen, moet de komende periode blijken.

Het appartement van Frank Rijkaard in Amsterdam
Bron: Funda

Rijkaard kocht het volledige pand in 2010 voor € 2.450.000. Op het gebouw werd destijds een hypotheek gevestigd van € 4.150.000. In 2013 werd het pand opgesplitst in meerdere woningen: vier high-end appartementen en een dubbele benedenwoning. Drie van de appartementen zijn inmiddels verkocht, terwijl de benedenwoning en het appartement op de eerste verdieping langer te koop staan.

Lees ook: Prestigieuze villa van Frank Rijkaard voor € 8 miljoen aan de man gebracht: oud-voetballer scoort ruim vier miljoen winst

Het gebouw is de afgelopen jaren volledig gerenoveerd en telt vijf exclusieve woningen op eigen grond. Het pand beschikt over een lift en een monumentaal trappenhuis, wat aansluit bij het hoogwaardige karakter van de renovatie.

Kenmerken van het appartement

Het appartement op de eerste verdieping heeft een woonoppervlak van circa 112 m² en beschikt over twee slaapkamers, een luxe badkamer en een terras van ongeveer 8 m² op het zuidwesten. De woning strekt zich uit over de volledige lengte van het pand, met aan de voorzijde een royale woonkamer met erker en aan de achterzijde een eetkamer met openslaande deuren naar het terras.

Het appartement van Frank Rijkaard in Amsterdam
Bron: Funda

De maatwerkkeuken is uitgevoerd in hout en natuursteen en voorzien van een kookeiland, bargedeelte en hoogwaardige inbouwapparatuur, waaronder een Quooker. De hoofdslaapkamer ligt aan de rustige achterzijde en grenst aan een kleedruimte. De badkamer is uitgerust met een vrijstaand bad, inloopdouche, dubbele wastafel en toilet. Daarnaast is er een tweede slaapkamer, een aparte wasruimte, extra bergruimte en een tweede toilet. De woning heeft energielabel A en wordt turn-key aangeboden.

▼ scroll verder ▼

Nog een woning te koop

Naast het appartement staat ook de dubbele benedenwoning in hetzelfde pand nog te koop. Deze woning heeft een woonoppervlak van circa 195 m², drie slaapkamers en drie badkamers en wordt aangeboden voor € 2.840.000, waar dat eerst € 2.980.000 was. De benedenwoning beschikt over een tuin van circa 82 m² en een royale leefruimte met hoge plafonds en een brede maatwerkkeuken. Lees ook: Voormalig international (63) zet zoveelste woning in Amsterdam te koop en rekent op ruim 2,5 ton winst

Cas Zeeman

Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Schrijft over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit, voortvloeiend uit de drang om alles tot op de bodem uit te zoeken. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.