U kunt wellicht binnenkort een deel van het merk Koenigsegg toe-eigenen
Dat betekent dat het bedrijf zijn aandelen voor het eerst aan het publiek zou aanbieden
De Zweedse fabrikant van exclusieve hypercars, Koenigsegg Automotive AB, onderzoekt serieus de mogelijkheid om als merk naar de beurs te gaan. Dat betekent dat het bedrijf zijn aandelen voor het eerst aan het publiek zou aanbieden, zodat externe beleggers een deel van de onderneming kunnen kopen en verhandelen op een effectenbeurs. Naar verluidt zijn grote investeringsbanken al betrokken bij de mogelijke beursgang van het bedrijf van Christian von Koenigsegg. Een officiële planning of datum is echter nog niet bekendgemaakt.
Het merk Koenigsegg gaat wellicht naar de beurs
Koenigsegg maakt extreem luxe en prestatiegerichte auto’s die voor veel autoliefhebbers tot de top van de automobielwereld behoren. De prijzen van deze auto’s bedragen veelal meerdere miljoenen en de productie is zeer beperkt. Wellicht wordt het voor particuliere beleggers binnenkort mogelijk om een deel van het merk Koenigsegg toe te eigenen. Het idee om naar de beurs te gaan komt nadat Koenigsegg in 2024 al een klein deel van zijn aandelen, ongeveer 6%, heeft verkocht aan een externe investeerder, wat het bedrijf een waarde van om en nabij de € 1 miljard gaf. Deze stap wordt gezien als voorbereiding op een mogelijke IPO, oftewel een beursgang.
Lees ook: Verzamelaar neemt eerste Koenigsegg CC850 van het Midden-Oosten in ontvangst
Investeringen in Zweedse productielocatie
Het doel van een beursgang zou vooral zijn om extra kapitaal binnen te halen om de productie verder uit te breiden en sneller te kunnen groeien. Koenigsegg heeft de laatste jaren flink geïnvesteerd in zijn productielocatie in Ängelholm, Zweden. Hier worden de nieuwe modellen van het merk, zoals de unieke Koenigsegg Gemera, in elkaar gezet.
Met extra financiële middelen via een beursgang zou de legendarische autofabrikant wachttijden kunnen verkorten en mogelijk nieuwe technologieën ontwikkelen zonder daarvoor alleen afhankelijk te zijn van interne cashflow of private investeringen.
Een strategische zet voor de toekomst
Toch benadrukken bronnen dat Koenigsegg zelf nog geen officiële bevestiging van een datum heeft gegeven voor de daadwerkelijke beursgang van het merk. Het bedrijf zegt dat het financieel gezond is en grotendeels in staat is zichzelf te financieren. Een beursgang moet worden gezien als een strategische zet voor de toekomst, niet als een impulsieve beslissing, zo meldt Bloomberg. Het kan dus nog enige tijd duren voordat u daadwerkelijk een aandeel van het merk Koenigsegg op de kop kunt tikken.
Meer lezen over Koenigsegg? Lees ook: Koenigsegg is bezig met het bouwen van een one-off Regera voor FIA-president Mohamed Ben Sulayem
Laukie Klijn
Laukie Klijn studeerde journalistiek en haalde zijn diploma aan de Schrijversacademie in Utrecht. Voor de lezers van Pure Luxe schrijft hij artikelen over alles wat met luxe te maken heeft: ‘s werelds meest extravagante bolides, villa’s, horloges en jachten, alles komt voorbij. Als Laukie niet schrijft voor Pure Luxe, is hij wel op de golfbaan te vinden.