Na maanden op de woningmarkt te hebben gestaan, heeft mediamiljardair John de Mol zijn luxe penthouse in het centrum van Amsterdam alsnog verkocht. Opvallend genoeg leverde de verkoop uiteindelijk zelfs meer op dan de oorspronkelijke vraagprijs, waardoor De Mol een winst van enkele tonnen kan bijschrijven.
John de Mol verkoopt penthouse in Amsterdam-Centrum na maanden met ruim € 300.000 winst
Het appartement kwam in september 2025 op de markt voor een vraagprijs van € 2,1 miljoen. Toen een koper uitbleef, werd de vraagprijs verlaagd naar € 1,9 miljoen. Waar veel verkopers in zo’n situatie opnieuw zouden zakken met de prijs, koos De Mol voor een opvallende strategie: de vraagprijs werd later juist verhoogd naar € 1.950.000.

Die aanpak lijkt succesvol te zijn geweest. Volgens Bekende Buren is het penthouse van John de Mol inmiddels verkocht voor € 2.150.775. Dat bedrag ligt niet alleen boven de laatste vraagprijs, maar zelfs hoger dan het oorspronkelijke bedrag waarvoor de woning werd aangeboden.
Lees ook: Met deze slimme truc weet mediamagnaat John de Mol zijn vermogen voor de buitenwereld af te schermen
De Mol kocht het appartement in 2018 voor € 1.825.000 van zijn zoon, Johnny de Mol. Destijds zou de mediamagnaat graag hebben gezien dat zijn zoon dichter bij de familie in het Gooi ging wonen. Johnny verruilde het Amsterdamse appartement vervolgens voor een ruime villa in die regio. Met de recente verkoop realiseert De Mol een winst van ruim € 325.000, exclusief eventuele kosten voor onderhoud, belastingen en verbeteringen aan de woning.
Gewilde locatie in de Amsterdamse grachtengordel
Het penthouse van John de Mol bevindt zich op een gewilde locatie in de grachtengordel van Amsterdam en beslaat maar liefst 178 m² woonoppervlak, verdeeld over drie woonlagen. De woning combineert historische charme met moderne luxe en biedt uitzicht over een van de meest iconische delen van de hoofdstad.

De indeling bestaat uit een royale woonkamer, een ruime woonkeuken, twee slaapkamers en twee badkamers. Daarnaast beschikt het appartement over een zonnig dakterras van 23 vierkante meter, een geliefde voorziening in het dichtbebouwde centrum van Amsterdam.
Aan luxe ontbreekt het evenmin. Eén van de badkamers is ingericht als een privéwellnessruimte met een ligbad, inloopdouche, dubbele wastafel en een eigen sauna. Grote raampartijen en hoge plafonds zorgen bovendien voor veel lichtinval en een ruimtelijk gevoel.
Ook de voorzieningen van het appartementencomplex bevinden zich in het hogere segment. Bewoners hebben toegang tot een ondergrondse parkeergarage, een huismeester, twee liften en een gezamenlijke wellnessruimte met zwembad, sauna en solarium. Daarnaast beschikt het penthouse over een eigen berging. Lees ook: Nederlandse zangeres (30) zet penthouse in Amsterdam na een half jaar weer te koop voor precies hetzelfde bedrag (€ 1,5 miljoen)