Voormalig Quote 500-lid wil ruim € 2,6 miljoen voor villa net over de grens met heuse privébar
De vrijstaande villa ligt op een perceel van ongeveer 1,5 hectare, op korte afstand van de grens met Nederland
Bent u op zoek naar een ruime villa met luxe voorzieningen en een opvallend interieur? Dan is deze woning in het Belgische Schoten wellicht het bekijken waard. De villa, die momenteel te koop staat voor ruim € 2.675.000, is eigendom van ondernemer George Banken, voormalig lid van de Quote 500.
Voormalig Quote 500-lid George Banken wil ruim € 2,6 miljoen voor prachtige, verscholen Belgische villa met bar
De vrijstaande villa van George Banken ligt op een perceel van ongeveer 1,5 hectare, op korte afstand van Antwerpen en Brasschaat. De woning heeft een klassieke, landelijke uitstraling met lichte gevels, donkere luiken en een karakteristiek zadeldak. Achter die traditionele buitenzijde gaat echter een zeer uitgebreid en luxueus interieur schuil.

Bij binnenkomst valt direct de royale entree op, met hoge plafonds, een houten trap en een parketvloer met sierlijke inleg. Vanuit de centrale hal bereikt u onder meer een werkkamer met open haard, ingebouwde boekenkasten en klassieke lambrisering. De woonkamer beschikt eveneens over een houtgestookte haard en loopt over in een lichte tuinkamer met glazen koepel, die uitzicht biedt op de omliggende tuin.

De woonkeuken is voorzien van een groot kookeiland, hoogwaardige inbouwapparatuur en veel werkruimte. Daarnaast beschikt de villa van George Banken over een sfeervolle eetkamer met uitzicht op het groen.
Groot bijgebouw met complete privébar met lounge en feestruimte
Op de eerste verdieping bevinden zich vier slaapkamers, waaronder een royale hoofdslaapkamer met dressing en luxe badkamer. De tweede verdieping biedt nog een extra slaapkamer, een douchekamer, een wasruimte en een volledig ingerichte fitnessruimte. In de kelder zijn onder meer een wijnkelder, voorraadruimte en de technische installaties ondergebracht.


Eén van de meest opvallende onderdelen van het landgoed is het grote bijgebouw. Waar zich vroeger een inpandig zwembad bevond, is tegenwoordig een complete privébar met lounge en feestruimte gerealiseerd. Daarnaast is er een garage met plaats voor zes auto’s.


De villa is volgens Quote eigendom van George Banken, die tussen 1999 en 2017 achttien keer werd opgenomen in de Quote 500. Zijn vermogen bouwde hij op met IT-bedrijf Detron, dat hij in 2023 verkocht. Bij zijn laatste notering werd zijn vermogen geschat op ongeveer € 70 miljoen. Voor Banken is 2026 bovendien een bijzonder jaar. De ondernemer trad onlangs in het huwelijk tijdens een groot feest, waarbij verschillende bekende ondernemers en voormalige Quote 500-leden aanwezig waren. Lees ook: Binnenkijken: in deze fraaie villa woont wielrenner en nationale Tour-held Mathieu van der Poel
Cas Zeeman
Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair gedurende de opleiding Media & Redactie, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Als inmiddels ervaren redacteur schrijft hij over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.