Direct naar content
Nederlander (23) rijdt met Porsche 911 235 kilometer per uur op de Duitse snelweg en mag vervolgens een gigantische boete aftikken

Nederlander (23) rijdt met Porsche 235 kilometer per uur op de Duitse snelweg en mag vervolgens een gigantische boete aftikken

Afbeelding: Unsplash / Josh Berquist. Foto ter illustratie

Zijn vader moest hem uiteindelijk komen ophalen

Een rit over de Duitse Autobahn is voor veel autoliefhebbers een unieke ervaring. Op verschillende trajecten geldt namelijk geen algemene maximumsnelheid. Toch betekent dat niet dat u zonder beperkingen kunt rijden. Dat ondervond een 23-jarige Nederlander, die na een rit in zijn Porsche met snelheden tot 235 kilometer per uur niet alleen zijn rijbewijs kwijtraakte, maar ook direct een borgsom van € 10.000 moest betalen.

23-jarige Nederlander in Porsche rijdt 235 kilometer per uur en mag vervolgens € 10.000 aftikken

De man, die in een Porsche 911 reed, werd op de A3, nabij de Duitse grens, opgemerkt door agenten in een onopvallende politieauto. Volgens de Duitse autoriteiten viel hij niet alleen op door zijn hoge snelheid, maar vooral door zijn gevaarlijke rijgedrag. Zo zou hij meerdere keren hebben gebumperkleefd, auto’s rechts hebben ingehaald en andere weggebruikers hebben afgesneden, terwijl het op dat moment druk was op de snelweg.

Tijdens de achtervolging registreerde de politie een topsnelheid van 235 kilometer per uur. Hoewel op delen van de Autobahn geen vaste snelheidslimiet geldt, blijven bestuurders verplicht rekening te houden met andere weggebruikers. Wie door zijn rijgedrag de verkeersveiligheid in gevaar brengt, kan ook zonder snelheidsovertreding strafrechtelijk worden vervolgd.

Lees ook: Automobilist raakt zijn rijbewijs én Bugatti Chiron kwijt na snelheidsovertreding van 70 kilometer per uur in Wenen

Na de staandehouding volgde een aanvullende controle. Daarbij testte de bestuurder positief op THC, de werkzame stof in cannabis. Tegen de politie verklaarde hij dat hij samen met zijn vader een coffeeshop in Eindhoven runt en daarom regelmatig cannabis gebruikt. Die uitleg veranderde niets aan de situatie. De Duitse autoriteiten startten direct een strafrechtelijk onderzoek naar de Nederlander.

Opgehaald door vader

Omdat de bestuurder geen vaste woonplaats in Duitsland heeft, werd hij verplicht een borgsom van € 10.000 te betalen. Op die manier stelt justitie zeker dat eventuele boetes of andere financiële sancties later kunnen worden geïnd. De betaling werd direct geregeld, waarna de man niet verder mocht rijden.

Daarnaast namen de agenten zijn rijbewijs in. Zijn reis kwam daarmee abrupt ten einde en uiteindelijk moest zijn vader hem ophalen. Lees ook: Duitse politie staat voor raadsel nadat zij onaangeroerde Porsche van € 300.000 langs de snelweg vindt

Cas Zeeman

Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair gedurende de opleiding Media & Redactie, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Als inmiddels ervaren redacteur schrijft hij over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.