De Week Draait Door met Amice Floris #10: “Voor goede horeca hoef ik niet meer naar Amsterdam”
Floris Wyers laat zijn licht schijnen op alles wat hem die week heeft beziggehouden, met dit keer in het middelpunt van de aandacht: de horeca in het Gooi
Voor de columnreeks De Week Draait Door met Amice Floris laat Pure Luxe-founder Floris Wyers zijn licht schijnen op alles wat hem die week heeft beziggehouden. Van opvallende gebeurtenissen in de wereld van luxe en ondernemen tot nieuws dat hem simpelweg niet loslaat. Met dit keer een ode aan de horeca in het Gooi.
“Wat mij opvalt, is dat de horeca in het Gooi eigenlijk altijd vol zit. En dat vind ik eerlijk gezegd wel prettig. Er zit leven in het Gooi. Ik woon zelf in Laren, niet in Blaricum, en dat verschil merk je. Blaricum voelt toch meer als een dorp, terwijl Laren eerder een klein stadje is. Er is simpelweg meer te beleven.
Neem alleen al het aantal horecazaken: ’t Bonte Paard, Mauve, De Lex, Loetje, Brink 20, Maximiliano… en zo kan ik nog wel even doorgaan. Vrijwel allemaal met terrassen. En het opvallende? Het zit eigenlijk altijd vol. Of de zon nu schijnt of niet, mensen zitten buiten. Met een glas rosé, uiteraard.
In het begin, toen ik net naar het Gooi verhuisde, dacht ik nog: ik ga drie keer per week terug naar Amsterdam. Dat moet wel, anders mis ik het. Maar dat blijkt dus helemaal niet nodig. Er is hier genoeg te doen. Sterker nog, het is goed voor de regio dat alles zo bruist.
Bij ’t Bonte Paard heb je natuurlijk die bekende ‘carspottershoek’. Vooral op zaterdag is het daar afgeladen. Mensen kijken, auto’s kijken, een beetje zien wie er langsloopt. Het hoort er allemaal bij. En dat zie je niet alleen daar: ook bij Mauve en de rest zit het gewoon altijd vol.
Wat ook opvalt: het gaat hier gewoon beter dan in sommige andere steden. In Amsterdam vond ik het laatst een stuk rustiger. Den Haag ook. Maar ja, in het Gooi wonen nu eenmaal veel mensen die wat te besteden hebben. Dat helpt. En daarnaast zie je ook een soort binnenlands toerisme ontstaan. Mensen uit de rest van Nederland komen hierheen, gaan op een terrasje zitten, kijken wat er gebeurt. Wie erlangsloopt, welke auto voorbijrijdt. Misschien spotten ze nog een bekende Nederlander.
En laten we de 50-plusser niet vergeten. Die groep groeit, heeft vaak meer te besteden en is hier ruim vertegenwoordigd. Ook dat houdt de horeca draaiende.
In Blaricum is het overigens ook leuk, maar rustiger. Wat dorpser. Je hebt er Moeke Spijkstra, Blushing, tot voor kort van Gordon, Red Sun. Stuk voor stuk prima tenten, maar het terrasleven is daar net wat minder aanwezig. Het voelt allemaal wat kleinschaliger. Alles bij elkaar genomen: de horeca in het Gooi floreert. En dat maakt dat ik helemaal niet meer zo vaak naar Amsterdam hoef.”
En mocht u zich vanavond, 8 mei 2026, in of in de buurt van het Gooi begeven, kom dan zeker even van 17:00 tot 19:00 langs bij George L.A. aan de Naarderstraat 46 in Laren voor een wel heel bijzondere lancering. Aanmelden doet u via deze link.
Floris Wyers
Floris Wyers is de oprichter en het gezicht achter Pure Luxe (2012) en het in 2024 opgerichte Gooisch Genieten. Onder zijn leiding is Pure Luxe uitgegroeid tot een toonaangevend platform op het gebied van high-end lifestyle, ondernemerschap en exclusieve mobiliteit. Floris staat bekend om zijn ondernemende mentaliteit, strategische visie en scherpe oog voor kwaliteit en exclusiviteit. Met een sterke focus op groei, positionering en merkbeleving bouwt hij doelgericht aan platforms die luxe, ambitie en verfijning centraal stellen. Buiten zijn zakelijke activiteiten beweegt hij zich graag in omgevingen waar ondernemerschap, netwerken en levensstijl samenkomen.