De Week Draait Door met Amice Floris: “Binnen een dag wist half Amsterdam-Zuid wie ik was”
Floris Wyers laat zijn licht schijnen op alles wat hem deze week heeft beziggehouden, met dit keer: een terugkeer van de wekelijkse Pure Luxe-video's?
Voor de columnreeks De Week Draait Door met Amice Floris laat Pure Luxe-founder Floris Wyers zijn licht schijnen op alles wat hem die week heeft beziggehouden. Van opvallende gebeurtenissen in de wereld van luxe en ondernemen tot nieuws dat hem simpelweg niet loslaat. Met dit keer: een terugkeer van de Pure Luxe Housetour-video’s?
“Vanaf aanstaande maandag is het zover: Million Dollar Listing Nederland gaat van start bij Videoland. Natuurlijk met de bekende namen uit de vastgoedwereld: amice en vriend van de show Leslie de Ruiter, Bart ter Haar, Mandy Heruer en Karina Nippérus. Stuk voor stuk makelaars die ik inmiddels ook persoonlijk ken, al heb ik met Mandy nog nooit echt een housetour opgenomen. Met de andere drie wel. Meerdere zelfs.
Met Leslie liep ik ooit over de Dam voor een house tour. Met Bart filmde ik een paar keer in Amsterdam Oud-Zuid. En met Karina Nippérus, die veel mensen kennen van The Agency, stond ik ooit in een prachtig appartement bij het Museumplein. Mandy ken ik vooral vanuit het Gooi: daar woont ze ook en heeft ze haar kantoor. Leslie doet trouwens ook veel zaken hier in ’t Gooi, terwijl Bart en Karina zich vooral op Amsterdam richten.
En terwijl ik die aankondiging van Million Dollar Listing Nederland voorbij zie komen, moet ik automatisch terugdenken aan het begin van mijn YouTube-carrière. Aanstaande woensdag neem ik namelijk weer een nieuwe op. Een megavilla in Noordwijk dit keer. En ergens voelt dat toch een beetje als thuiskomen.
Die house tours begonnen ooit tijdens corona, toen ik met het YouTube-kanaal van Pure Luxe startte. Dat was begin 2020, in een periode waarin ineens alles stilviel. Adverteerders trokken zich terug, niemand wist wat corona precies ging betekenen en bedrijven hielden de hand op de knip. Dus besloot ik iets anders te doen.
Ik ging met een cameraploeg langs klanten. Gewoon vragen: wat dóé jij eigenlijk? De één had een speedboot, dus stapte ik mee het water op. De ander verkocht exclusieve auto’s bij Autotron. En uiteindelijk kwam ik terecht bij Heule Makelaars in Amsterdam. Daar namen we één van de eerste housetours op, op de Sophialaan in Amsterdam-Zuid.
Ik wist werkelijk helemaal niets van YouTube. Ik had misschien honderd abonnees, als het er al zoveel waren. Geen strategie, geen plan: ik ging er totaal bleu in. Maar de dag na publicatie stond die video ineens op 550.000 views. Half Amsterdam-Zuid wist opeens wie ik was. “Jij bent toch die jongen van die film op de Sophialaan?” Dat huis stond toen te koop voor acht miljoen euro.
Daarna ben ik er jarenlang mee doorgegaan. Tot het op een gegeven moment misschien iets té veel werd. Ik filmde minder, deed een stap terug en het Pure Luxe-videokanaal verdween wat naar de achtergrond. Maar nu begint het toch weer te kriebelen. Misschien is dit wel een beetje de return of the house tours, dé terugkeer van de video’s op het YouTube-kanaal van Pure Luxe. De ene keer een miljoenenhuis, de andere keer een boot, een exclusieve auto of een bijzonder horloge. Hoe denkt u daarover?”
Floris Wyers
Floris Wyers is de oprichter en het gezicht achter Pure Luxe (2012) en het in 2024 opgerichte Gooisch Genieten. Onder zijn leiding is Pure Luxe uitgegroeid tot een toonaangevend platform op het gebied van high-end lifestyle, ondernemerschap en exclusieve mobiliteit. Floris staat bekend om zijn ondernemende mentaliteit, strategische visie en scherpe oog voor kwaliteit en exclusiviteit. Met een sterke focus op groei, positionering en merkbeleving bouwt hij doelgericht aan platforms die luxe, ambitie en verfijning centraal stellen. Buiten zijn zakelijke activiteiten beweegt hij zich graag in omgevingen waar ondernemerschap, netwerken en levensstijl samenkomen.