Direct naar content
Het landgoed van Hennie van der Most

Landgoed van failliete zakenman Hennie van der Most (76) levert bij executieveiling € 5,7 miljoen op

Afbeelding: Vastgoedveiling,nl

De belangstelling voor de veiling was groot: duizenden mensen volgden de verkoop online

Het voormalige landgoed van ondernemer Hennie van der Most (76) in het Gelderse Gorssel heeft bij een executieveiling € 5.675.000 opgebracht. Landgoed De Haar, dat ruim 35 hectare beslaat, was een van de laatste grote bezittingen van de failliete zakenman. De belangstelling voor de veiling was groot: duizenden mensen volgden de verkoop online.

Landgoed De Haar, van failliete ondernemer Hennie van der Most, voor bijna € 5,7 miljoen naar de veiling

Het landgoed bestaat uit een omvangrijk landhuis met elf kamers, vijf slaapkamers, twee badkamers en een bibliotheek. Op het terrein bevinden zich daarnaast bossen, weilanden, wandelpaden, een vijver en een lange oprijlaan. Tijdens de veiling werd 39 keer geboden, waarna het bedrag uitkwam op bijna € 5,7 miljoen. De verkoop moet formeel nog worden gegund, maar volgens veilingmeester Richard Dieteren van Vastgoed Veiling lijkt dat slechts een formaliteit.

Het landgoed van Hennie van der Most
Bron: Funda

Van der Most kocht De Haar in 2009 voor ongeveer € 4,5 miljoen. Door de financiële problemen rond zijn nooit geopende pretpark Rivoli in Rotterdam verkocht hij het landgoed in juli vorig jaar voor bijna € 5 miljoen. Hij bleef er vervolgens als huurder wonen. Enkele maanden later, in december, kocht Van der Most het landgoed opnieuw, ditmaal voor € 5,2 miljoen. Vriend en ondernemer Adrie van Opijnen hielp hem bij de financiering en leende hem ruim € 4,6 miljoen.

Lees ook: Overijsselse ondernemer Hennie van der Most ziet schuldenlast oplopen tot € 50 miljoen

Het bovenaanzicht van het landgoed van Hennie van der Most in Gorssel
Bron: Funda

De nieuwe verkoop volgt relatief kort daarna. Van der Most werd in mei failliet verklaard, waarna meerdere bezittingen onder dwang zijn verkocht om schuldeisers zoveel mogelijk terug te betalen. Zo werd eerder zijn bedrijventerrein in Schuinesloot geveild voor € 12,65 miljoen. Ook het nooit geopende Rivoli en Speelstad Oranje kwamen in het kader van de financiële afwikkeling onder de hamer.

Rechter gaf geen uitstel

Van der Most probeerde de veiling van De Haar vorige week nog via de rechtbank in Zutphen te voorkomen. Hij wilde meer tijd krijgen om zelf een koper te vinden, omdat hij verwachtte dat het landgoed op die manier meer zou kunnen opleveren. De rechter ging daar niet in mee.

Tijdens de bezichtigingen was er volgens de veilingmeester veel belangstelling. Van der Most werkte volgens Dieteren mee aan het verloop van de verkoop. Uiteindelijk leverde de executieveiling € 5.675.000 op.

De opbrengst gaat naar de schuldeisers. De hypotheekverstrekker heeft daarbij een belangrijke positie. Van der Most sloot in augustus nog een hypotheek van € 5 miljoen af op het landgoed. Hoeveel daarvan inmiddels is afgelost, bepaalt welk bedrag vervolgens voor andere schuldeisers beschikbaar blijft. Lees ook: Omstreden landgoed Olaertsduyn in Rockanje verkocht aan gemeente, maar strijdbijl blijkt nog lang niet begraven

Cas Zeeman

Cas begon zijn carrière bij Hi Label eind 2022 als redactiestagiair gedurende de opleiding Media & Redactie, waarna hij nog een tijd als gastredacteur fungeerde, alvorens hij sinds november 2023 de scepter zwaait over de website van Pure Luxe. Als inmiddels ervaren redacteur schrijft hij over alles wat met luxe te maken heeft, zoals exclusieve horloges, megalomane jachten, de meest in het oog springende villa's, omstreden zakendeals en alles waar ook maar een motor in zit. In zijn vrije tijd mist hij geen enkele voetbalwedstrijd, luistert hij onafgebroken naar muziek uit de topjaren '60 en '70 en probeert hij zoveel mogelijk te reizen.