Ferrari schakelt NASA in voor eerste elektrische supercar: Luce is zó snel dat het een probleem wordt
De eerste elektrische Ferrari is nog niet eens onthuld, maar zorgt nu al voor opvallende verhalen
Bij Ferrari draait alles om beleving. Snelheid is belangrijk, maar hoe een auto aanvoelt misschien nog wel meer. Precies daar liep het merk tegen een opvallend probleem aan bij de ontwikkeling van de Ferrari Luce: hij accelereert zó hard, dat het simpelweg te heftig kan worden voor de inzittenden, en dus roept het merk uit Maranello de hulp in van niemand minder dan NASA.
Ferrari schakelt NASA in voor Luce, de eerste elektrische supercar van het merk
Elektrische auto’s staan bekend om hun directe kracht. Waar een traditionele motor moet opbouwen, levert een elektromotor meteen al zijn vermogen. In het geval van de Luce gaat dat om zo’n 1.000 pk, en dat is te merken.

Volgens CEO Benedetto Vigna was de acceleratie zelfs zó extreem dat Ferrari hulp inschakelde van onder andere NASA. Niet om de auto sneller te maken, maar juist om te bepalen wanneer het té veel wordt voor het menselijk lichaam.
Lees ook: Ferrari vliegt gepersonaliseerde supercars naar het Midden-Oosten
Dat klinkt misschien overdreven, maar het is eigenlijk logisch. Organisaties als NASA hebben jarenlange ervaring met g-krachten en hoe het lichaam daarop reageert. Precies die kennis wordt nu gebruikt om de Luce niet alleen snel, maar ook prettig te maken.
Snelheid is niet alles
Waar veel fabrikanten vooral jagen op indrukwekkende cijfers, pakt Ferrari het anders aan. Het merk wil voorkomen dat de auto onnatuurlijk of zelfs oncomfortabel aanvoelt. Want hoe snel iets ook is, als het niet goed voelt, mist het zijn doel.

Daarom wordt de acceleratie bewust “opgebouwd” in plaats van alles in één keer los te laten. Op het stuur zitten flippers, zoals je die normaal gebruikt om te schakelen, maar in de Luce hebben ze een andere functie. Ze bepalen hoeveel kracht de auto op dat moment vrijgeeft. Zo kun je zelf kiezen of de auto geleidelijk accelereert of juist direct en fel reageert. Het draait hier niet alleen om snelheid, maar om hoe die snelheid wordt ervaren.
Hoewel Ferrari nog niet alles heeft prijsgegeven, is al duidelijk dat de Luce een bijzondere positie krijgt binnen het gamma. De auto krijgt vier elektromotoren en een actieradius van zo’n 500 kilometer, maar richt zich vooral op het gevoel achter het stuur. Ook in het interieur is dat terug te zien. Geen drukke cockpit, maar een strak en minimalistisch geheel, met onder andere een speciale g-krachtmeter. Ferrari noemt het zelfs geen dashboard meer, maar een ‘binnacle’, een term uit de scheepvaart voor de behuizing van een kompas. In de Luce is dat het compacte display achter het stuur waar alle informatie samenkomt.
Meer over de Ferrari Luce? Lees ook: Ferrari deelt sneak peek van de Ferrari Luce, ‘s werelds eerste elektrische Ferrari
Levin Vestergaard
Levin Vestergaard studeert nog en bouwt ondertussen actief aan zijn toekomst in de wereld van luxe en media. Hij houdt zich bezig met het creëren van content op social media en het schrijven van artikelen, met een duidelijke focus op high-end lifestyle en exclusieve merken. Gedreven door een grote drang naar onafhankelijkheid verdiept hij zich in de wereld van luxe. Niet alleen om die te volgen, maar vooral om die te begrijpen. Reizen, trainen in de sportschool en regelmatig het voetbalstadion bezoeken vormen de balans naast zijn ondernemende activiteiten.